Doksanlı Yıllara Geri mi Dönüyoruz?
Lakin PKK, Hüda-Par'ın dönüşümünü tamamlamasını beklemeden İŞİD'leştirme ile kötü bir şey yaptı ve kardeş kavgasına davetiye çıkardı.
Bedir Gazvesi’nden Kobani Kuşatması’na
Bedir’i önemli yapan, onun farklı toplumsal düzenler arasındaki bir savaş olmasıydı ve İslam’ın temsil ettiği yeni düzenin ilk savaşı olmasıydı.
Fed parasal genişlemeyi bitirdi, şimdi ne olacak?
ABD Merkez Bankası Fed 2008 küresel krizinden bu yana piyasalara sağladığı likidite desteğini sonlandırdı. Gerekçe ise ABD ekonomisinin artık suni desteğe ihtiyaç duymaması. Fed'in kararlarının Türkiye gibi gelişen ülkeleri de etkilemesi bekleniyor.

Diyarbakır

Diyarbakır`da eşi ile birlikte semt pazarında alışveriş yaparken maskeli 2 kişinin silahlı saldırısı sonucu ağır yaralanan astsubay, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.
Bağlar ilçesindeki Körhat Mahallesi'nde pazarda eşi ile alışveriş yapan Astsubay Necdet Aydoğdu'ya yüzü maskeli kişilerce silahlı saldırıda bulunuldu.
Diyarbakır 1. İdare Mahkemesi, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ndeki "Eşbaşkanlık" uygulamasıyla ilgili yürütmenin durdurulmasına kararı verdi.
Bizler aşağıda imzası bulunan sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler, Hüdapar ve DTK arasında bir dizi görüşme gerçekleştirdik ve halen de gerçekleştirmeye devam etmekteyiz.