Uygurların bağımsızlık düşü ve korkuları
Çin'in Şincan bölgesinde yaşayan Uygurlar, kaç zamandır daha özgür bir yaşam umuduyla komşu Orta Asya ülkelerine kaçıyor. Ancak Çin'in bölgedeki nüfuzu arttıkça, Uygurların bağımsızlığı için kampanya yapmak Orta Asya'da da zorlaştı.
Nerede Oy Kullanacağım? Tıkla Öğren
Yüksek Seçim Kurulu, 7 Haziran 2015 pazar günü gerçekleşecek olan Genel Seçim'de vatandaşların nerede oy kullanacaklarını açıkladı.
HEREKETÊ AZADÎ Komxebata Ciwanan ya 2ine
Ca: Navendê Çand û Hunerê ya Bêrîvanê, Bostaniçi Mah. Botan Caddesi, Bostaniçi TOKİ mevkii, İpekyolu, WAN. Tarîx: 25 Avrêlê 2015, Saet: 10:00-19:00

Diyarbakır

Diyarbekir/Amed'de düzenlenen 'Âlimler Birliği'ne konuşmacı olarak katılan İTTİHAD Başkanı Molla Enver Kılıçarslan: 'Bizler, Müslümanların zillete düşürülmek istendiği bir çağdayız. Âlimler, ıslah çalışmalarına başlarsa, İslami birlikteliği sağlayabilir.'
Diyarbekir/Amed'de Kürdistan'daki âlimlerin katılımıyla gerçekleşecek 'Âlimler Buluşması' başladı.
Âlimler ve Medreseler Birliği (İTTİHAD) tarafından 18 Nisan Cumartesi günü (bugün) düzenlenecek olan 'Kürdistan Âlimleri Buluşması' hazırlıklarında sona gelindi.
Âlimler ve Medreseler Birliği (İTTİHAD) tarafından 18 Nisan Cumartesi günü düzenlenecek olan 'Kürdistan Âlimleri Buluşması' hazırlıklarında sona gelindi.