Şırnak’ın İdil İlçesi Kozluca Köyündeki Olay Nasıl Oldu?
Şırnak'ın İdil ilçesine bağlı Kozluca köyünde HDP'lilerce katledilenlerin yakınlarının hastane önündeki bekleyişi sürerken katliamın ayrıntıları da gelmeye devam ediyor.
Kürdistan’ın Doğu ve Güneyinde Neler Oluyor?
Kürdistan Başkanı, ABD ve Avrupa Birliği ülkelerinin bir kısmında yaptığı ziyaretten döndükten sonra, çok hayati bir açıklama yaptı.
DE RABE ŞÊXÊ NEHRÎ
Seyid Evdilqadirê Nehrî (1851 – 1925) di dawiya Gulana 1925an de bi hinceta serhildana Şêx Seîd digel lawê xwe Seyid Muhemmed li Stenbolê hat girtin û li Diyarbekirê hat şehîdkirin.

Diyarbakır

HÜDA PAR’ın desteklediği Diyarbakır bağımsız milletvekili adayı Zekeriya Yapıcıoğlu, 4 ana başlık altında hazırladığı seçim beyannamesini kamuoyuyla paylaştı.
Diyarbakır bağımsız milletvekili adayı Zekeriya Yapıcıoğlu, Cumartesi günü İstasyon Meydan'ında düzenleyeceği mitinge tüm halkı davet etti.
Diyarbakır'ın merkez Yenişehir ilçesinde bir evde çıkan yangında dumandan zehirlenen 5 kişilik ailenin tüm bireyleri öldü.
HDP, dün Diyarbakır'da yaşanan olay nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada; isim vermeden Hüda-Par'ın Kürtlerin varlığını kabul etmediğini iddia etti.