Kürdistan halkı mı, PKK mi yanılıyor?
PKK'den kaynaklı sorunlardan dolayı; Kuzey'de özgür, çağdaş liberal demokrasiyi inşa edecek bir ümid besleyememektedir.
Obama: Kürtler’le çalışacağız
ABD Başkanı Obama, eğit-donat programı kapsamında Kürt gruplarla çalışacaklarını söyledi.
İslamın kayıp medeniyeti: Cizre
Derin Tarih Dergisi Ekim ayı sayısında, Cizre’nin tarihi arka planını güncel tartışmalardan uzaklaşarak mercek altına aldı ve şehrin İslam tarihi ve medeniyetinde ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu görmemizi sağladı.

Seçimler

PKK, Erbil’in Rewanduz ilçesine bağlı Zergele köyünün muhtarı ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) bombardımanı sonucu şehit düşen köylülerin yakınlarını alıkoyudu.
YSK, milletvekili genel seçiminde, güvenlik nedeniyle bazı sandık bölgelerinin güvenli başka bir sandık bölgesine taşınmasına ilişkin ilçe seçim kurullarından gelen talepleri oy çokluğuyla reddetti.
AK Parti 7 Haziran seçimlerinde kan kaybettiği Doğu ve Güneydoğu illerinde listesinde önemli değişiklikler yaptı. Yarışın iki parti arasında geçtiği bölgede HDP ise listelerini büyük ölçüde korudu. Uzun süre çözüm sürecinin koordinatörlüğünü yürüten Beşir
AKP Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, partisinin 1 Kasım'daki genel seçimlerde yarışacak milletvekili adaylarının listesini YSK'ya sundu. Başbakan Ahmet Davutoğlu yeniden memleketi Konya'dan aday oldu.