Barzani: Bağımsız Kürdistan yolda
Mesud Barzani, bağımsız Kürdistan’ın yolda olduğunu, Irak’ın toprak bütünlüğünün de uzun süremeyeceğini söyledi.
Halid Bey; Azadi Örgütü, Erzurum Kongresi ve Mustafa Kemal
Halit bey, ayrı örgütlenme düşüncesiyle Hozat ve Varto’daki aşiretler arası mutabakata önem vermiş, ve 1919 yılında tayinen atandığı Erzurum’da bir iki yıl içerisinde “AZADİ” örgütünü kurmuştur.
Son anket: 12 ilde partilerin oy oranları
ORC Araştırma Şirketi, 7 bölgedeki 12 ilde seçim anketi yaptı.
Komutan, Kaymakamı Ziyaret Etti

Komutan, Kaymakamı Ziyaret Etti

09 Kasım 2008 Pazar 15:42
Diyarbakır 16. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Sivri, TSK olarak halkın yanında olduklarını söyledi.
Diyarbakır'ın Ergani Kaymakamı Enver Ünlü'ye makamında nezaket ziyaretinde bulunan 16. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Sivri, ilçenin genel durumunu değerlendirmek üzere bir araya geldiklerini ifade etti.

Tuğgeneral Ali Sivri, "Silahlı Kuvvetler olarak halkımızla iç içeyiz. Gerek güvenliğin tesisi, gerekse yapacağımız değerlendirmeler sonucunda, eğitim ve sağlık alanlarında ihtiyacı olan köylerimize oluşturacağımız programlarla yardımcı olacağız" diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Enver Ünlü ise, "Komutanımızın bu nezaketleri bizi onurlandırmıştır. Kendileriyle koordinasyon içindeyiz. Köylerimizde ihtiyaç dahilinde olan eğitim ve sağlık alanlarındaki eksiklikler konusunda bizlerden yardımlarını esirgemeyecekler. Bu nedenle kendilerine şükranlarımızı sunuyorum" şeklinde konuştu.

İHA

Diğer Haberler