PKK ve Çocuklarımızı yedirten özyönetim
Yaklaşık 18 bin insanımızın son birkaç gündür can güvenlikleri olmadığı için Şırnak'ı terkettiği yazılıyor.
Kürd neden kökenlidir?
Zira kendi olmayan kökenli olur. Hür olmayanın referansı efendisi olur. Azınlıklık hâli doğal bir durum değil, tahsil edilmiş bir tebeilik hâlidir.
Gezici’nin son anketi
Son 3 seçimi en yakın bilen, aynı zamanda Kıbrıs seçimlerini tek bilen araştırma şirketi Gezici Araştırma Merkezi, son anketini yayımladı.

Kürdistan Haberleri

Li paytexta Norwêç Osloyê xwepêşandanek berfereh bi armanca piştgiriya serxwebûna Kurdistanê hate encamdan. Partiyek Kurd jî beşdarê çalakiyê bû.
Çend partî û dezgehên Bakurê Kurdistanê li Amedê civiyan û biryar dan pêwendiyên xwe li gel Ewropa û Amerîkayê xurt bikin.
Kürd lideri Mele Mustafa Barzani’nin İslam tarihinin önde gelen düşünce adamı Muhammed Seyyid Kutub’un idam edilmemesi için dönemin Mısır Cumhurbaşkanı Cemal Abdülnasır’a mektup yazdığı ortaya çıktı.
"Kurdî hinî nêwazenê ke bajar û dewê înan bibê xirabe, gonîya ciwananan birişîya.
Kürdistan’ı harabeye çevirmeden savaşmak mümkündür. Öyle bir savaş yürüt ki savaş olmasın. Öyle bir savaş yürüt ki senden olmayan herkesin vicdanı senin tarafında olsun.
Askerler tarafından bombalanan ve 10 evin yıkıldığı, 5 bin nüfuslu Şapatan köyünde halk evlerini terk etti, köyde 100 kişi kaldı.
Dayîkên Aştiyê ji bo şer û pevçûnan şermezar bikin, li ber pêkerê Azadiyê yê li Amedê parka Koşuyoliyê daxuyaniyek dan.
Şanda li ser navê Hereketa Azadî, Partiya Azadî û Sosyalîzme (OSP), Partiya Azadiya Kurdistanê (PAK), Partiya Kurdistanî (PAKURD) û Platforma Demokratên Kurd (PDK-Bakur) li Amedê serdana saziyên sivîl kirin.
AZADÎ Hareketi, Özgürlük ve Sosyalizm Partisi, Kürdistan Özgürlük Partisi, Kürdistani Parti ve Kürd Demokratları Platformu (KDP-Bakur) temsilcilerinden oluşan heyet, Diyarbakır’daki STK’ları ziyaret etti.
Kürdistan Bölgesi’ndeki 5 siyasi partinin başkanlık krizini çözmek amacıyla yaptığı toplantıda Kürdistan Demokrat Partisi’nin (PDK-KDP) “milli mutabakat” önerdiği bildirildi.
Hak ve Özgürlükler Partisi (Hak-Par) Genel Başkanı, Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani’nin makamının tartışılmasını doğru bulmadığını söyledi.
Türkiye, ABD ile vardığı son "anlaşma"nın havasıyla bizi propagandaya boğdu.
Kuzey Kürdistan Milli Meclisi kurularak; savaş, barış, özerklik, diplomasi vs her konuyu uhdesine alması gerekir.
Kendisinin ve yüzyılının gerçekliğiyle yüzleşmeyen bir Kürdistan; esaretin başkenti ve mazlumiyetin şubesi olmaktan öte bir yere varamaz. O halde “Toparlanın, çünkü hiçbir yere gitmiyoruz!”
Diğer Haber Başlıkları