Altan Tan’dan Mustafa Karasu’ya Açık Mektup
HDP Diyarbakır milletvekili Altan Tan, Kobani ayaklanması vesilesiyle HDP'yi eleştirdiği için, PKK'li yetkililerden Mustafa Karasu'nun eleştirisine maruz kalmıştı. Altan Tan, bu eleştiriye açık bir mektupla cevap verdi.
Hüda-Par ne yapmalı veya neyi yapmamalı?
Dara veya suya düşen yılana da sarılır ama gene de sabretmek, direnmek ve doğru yoldan ayrılmamak en doğrusudur.
”Kürdistan Eğitimciler Birliği” kurulacak
Kürdistan Eğitimciler Birliği girişimi, Kürdistani eğitimcileri bu kurumun öncüsü, yapılandırıcısı ve yönlendiricisi olmaya davet ediyor.

Kürdistan Haberleri

Bi êrîş û dagirtina hin herêmên başûr û dorpêçkirina Kobanê ya DAIŞ’ê re hêzên kurd li başûr û rojava di heman eniyan de mil bi mil têkoşiyan û hewl dan ku hêzeke hevbeş ya Kurdistanî damezirînin.
Rojavalı (Suriye Kürdistanı) partilerin Kürdistan Bölgesi’nin Duhok kentindeki görüşmeleri sürerken, görüşmelerde ortak yönetim konusunda anlaşmaya vardıldığı, “kanton” isminin de kullanılmayacağı belirtildi.
Rusya, İran, ABD, PKK, Barzani, Türkiye'yi birleştiren şeyin ne olduğunu merak etmemek elde değildir.
ABD'nin, PKK'nin Suriyeli kolu PYD'ye 3 uçak dolusu silah ve mühimmat yardımı yaptığı bildirildi. KYB’li kaynaklar, PYD'ye BKC ağır makinalı tüfek, RPG-7 roketatar ve mühimmat gönderildiğini açıkladı.
ABD uçakları, Güney Kürdistan hükümetinin sağladığı silah, cephane ve medikal malzemeleri havadan Kobani'ye ulaştırdı.
HÜDA PAR GİK üyesi Avukat Serkan Ramanlı, PKK/HDP’nin çağrısı üzerine Türkiye Kürdistanının pek çok kentinde sergilenen vahşet, yağma ve talanla ilişkin çarpıcı tespitlerde bulundu.
HAKPAR Genel Başkanı Kemal Burkay, Kürt hareketinin kendini özgürce ifade edeceği bir barış ortamına ihtiyaç olduğunu söyledi
Hizbullah ancak PKK'den Kürdistanî zemini almak ve o zemine yerleşmek için meşru bir gerekçeye sarılabilir.
Gezi ve ardından 17-25 Aralık darbe girişimleri Türkiye’yi etkilemeyince, Ortadoğu’nun derinleri iş başına geçti ve IŞİD, Rojava kartı üzerinden Türkiye’ye yeni tehditler savurmaya başladı.
Dara veya suya düşen yılana da sarılır ama gene de sabretmek, direnmek ve doğru yoldan ayrılmamak en doğrusudur.
Kürdistan Eğitimciler Birliği girişimi, Kürdistani eğitimcileri bu kurumun öncüsü, yapılandırıcısı ve yönlendiricisi olmaya davet ediyor.
İRAN VE MÜTTEFİKLERİ, TÜRKİYE’NİN TAMPON VE GÜVENLİ BÖLGE STRATEJİSİNİ ENGELLEMEK İÇİN, PKK’Yİ HAREKETE GEÇİRDİ.
Arap Baharı’nın yıkıcı etkilerine hazırlıksız yakalanan Mezopotamya’nın kadim halkı: Kürtler.
Taraf gazetesi, öğrenciler arasındaki kavgayı "Hizbulah-Öğrenci Kavgası" olarak verdi.
Diğer Haber Başlıkları