Diyarbakır’da F 16 Savaş Uçağı Düştü
Diyarbakır'da F 16 savaş uçağı inişe geçtiği sırada düştü. Uçağın düşmesinden önce otomatik fırlatma sistemini kullanan pilotların kurtulduğu öğrenildi.
Özel okullara teşvik sonuçları açıklandı
2014-2015 eğitim-öğretim yılında, özel okullarda okuyacak ve eğitim öğretim desteği almaya hak kazanan öğrencilerin isimleri "www.meb.gov.tr" internet adresinden açıklandı.
Filistinliler için ’Sina’ teklifine ret
Filistin Devlet Başkanı Abbas, kendilerine Filistinli mültecilerin yerleştirilmesi için Sina Yarımadası'nın bir kısmının Gazze'ye ilhak edilmesinin önerildiğini ancak bunu reddettiklerini söyledi.

Kürdistan Haberleri

HÜDA PAR Genel Merkezinden yapılan açıklamada çözüm sürecinde halkın, PKK'nin olmayan insafına terk edildiği belirtti.
Kürdistan Bölgesi Başkanı, Kürdistan Parlamentosu’ndan geçen ve referandum yapılmasının önünü açan yasa tasarısını onayladı.
Demirtaş, olası bağımsız bir Kürdistan’ı HDP olarak desteklediklerini belirterek, Türkiye IŞİD’e karşı hem Peşmerge’ye hem de PKK’ye silah yardımı yapmalıdır” dedi.
Partiya Demokratîk a Gelan (HDP), Partiya Herêmên Demokratîk (DBP) û Kongreya Civaka Demokratîk (DTK) daxwaza avakirina “artêşeke hevpar a kurdan” kirin.
AZADÎ İnisiyatifi Genç Gönüldaşları, "Kürdistan’ın Kuzeyi’ne göç eden Êzidî Kürd kardeşlerimizin temel ihtiyaçlarının karşılanması için her türlü insani yardımın ulaştırılması amacıyla seferber oluyoruz." diyerek bir yardım kampanyası başlattı.
Berpirsekî payebilind ê Amerîkayê ragehand ku Kurd careke din venagerin nav Îraqê. Mesrûr Barzanî jî dibêje: ‘’Serxwebûna Kurdistanê daxwaza her Kurdekî ye.’‘
Li eniya Xûrmatû vê sibê Pêşmergeyên Kurdistanê derbeyên dijwar li çekdarên DAÎŞê dan û karîn 4 gundên din ji DAÎŞê paqij bikin. Herwiha hat ragehandin ku niha Hêzên Pêşmerge ber bi nehya Silêman Beg ve diçin.
Konuya dair görüşlerini dile getiren ilgili isimlerin Kürdistan’ın bağımsızlığı hakkındaki düşünceleri..
Birçok parti ve örgütün bir araya gelerek oluşturduğu ve ilk toplantısı 6 Temmuz’da Diyarbakır’da yapılan Kürd Diyalog Grubu (Desteya Diyalogê ya Kurd) sekreteryası ikinci toplantısını yaptı.
AZADÎ'nin Kuzey Kürdistan'ın yarınında önemli bir aktör olacağı söylenebilir.
Prof. Dr. Kadri Yıldırım, “Kendisine zulüm yapılan bir halk ya da birey kendini savunmak için savaşabilir." dedi.
Bizim coğrafyamızda bugünlerde ABD'den dersler, “bir IŞİD ile kaç kuşun vurulacağı” üstüne.
Her alanda büyük atılımların yapıldığı Batı Kürdistan'da, bölgenin ilk üniversitesi açılıyor.
Kürdler uyanıyor. Zaten başka çareleri yok. Bu uyanış bir milletleşme sürecidir.