Kuzey Kürdistan’da İslami Hareketin Geleceği  ( II )
AZADÎ 'nin Kuzey Kürdistan'ın yarınında önemli bri aktör olacağı söylenebilir.
Ortadoğu dersleri [Haluk Gerger]
Bizim coğrafyamızda bugünlerde ABD'den dersler, “bir IŞİD ile kaç kuşun vurulacağı” üstüne.
Kürdlerin Uluslaşması
Kürdler uyanıyor. Zaten başka çareleri yok. Bu uyanış bir milletleşme sürecidir.

Kürdistan Haberleri

AZADÎ 'nin Kuzey Kürdistan'ın yarınında önemli bri aktör olacağı söylenebilir.
Prof. Dr. Kadri Yıldırım, “Kendisine zulüm yapılan bir halk ya da birey kendini savunmak için savaşabilir." dedi.
Bizim coğrafyamızda bugünlerde ABD'den dersler, “bir IŞİD ile kaç kuşun vurulacağı” üstüne.
Her alanda büyük atılımların yapıldığı Batı Kürdistan'da, bölgenin ilk üniversitesi açılıyor.
Yazar Faik Bulut, dünya güçlerinin bu sessizliğini ve Kürtlerin son gelişmeler karşısındaki pozisyonunu ANF'ye değerlendirdi.
Öze Dönüş Plarformu, Güney Kürdistan’ın Şengal bölgesinde İŞİD saldırıları sonucu yerlerinden göç etmek zorunda kalan Êzîdî Kürd muhacirlere gıda ve temel tüketim maddelerinden oluşan yardım malzemesini Roboskê’deki yardım merkezine ulaştırdı.
AZADÎ olarak 6/7 Eylül Kongresinde ufkumuzu açacak ve haklı davamızda yola devam etmemiz için Kürdistanlıları bizlerle birlikte olmaya çağırıyoruz. Haklı davamızda Kürdistan’ı bütünleyen bir parça olduğumuzun bilinciyle hareket ediyoruz.
Gerilla, Pêşmerge ve Mexmûrlu milisler Kerkük Savunma Güçleri’ni oluşturuyor. Gerillanın Güney Kürdistan savunmasını almasını büyük bir yurtseverlik örneği olarak gördüklerini söyleyen Savunma Güçleri, bu ittifakın güçlendirilmesi gerektiğini belirtiyor.
Kürdistan Bölge Başkanı Mesûd Barzanî ve ABD Ortadoğu Kuvvetleri Komutanı General Lloyd Austin, IŞİD’e karşı mücadelede Pêşmerge Güçleri ile ABD askeri kuvvetlerinin uyum içinde olması konusunda hemfikir olduklarını belirttiler.
Kürdistan Bölge Yönetimi Pêşmerge Bakanlığı, Pêşmergelerin ABD ve Fransa’nın gönderdiği silahlar konusunda eğitime başladığını bilidirdi.
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî, bi serokomarê hilbijartî yê Tirkiyeyê Recep Tayyip Erdogan re hevdîtin pêk anî.
Statükocu ve vesayetçi her türlü söylemden, eylemden uzak duran AZADÎ, bu yönleriyle Kürdistan’da yeni bir siyasal düşüncenin de aynı zamanda savunucusudur.
Almanya Başbakanı Angela Merkel, örgütün Irak’ta soykırım yaptığını belirterek, “Kürd Ordusu IŞİD'e karşı savaşmaya hazır" dedi.
Hat zanîn ku Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî jî ji bo yekemîn kongreya awarte ya Partiya Dad û Geşedanê (AK Partî) ya Tirkiyeyê hatiye vexwendin.
Diğer Haber Başlıkları