Kürd Kadını, Özgürlük, İslam ve Kürdistan
Yasak meyvenin Hz. Havva annemizin tavsiyesiyle yenildiğine dair en ufak bir delil ve ima Kur'an-ı Kerim ve sahih sünnette bulunmamaktadır.
Altan Tan, Çözüm Sürecini Değerlendirdi
Diyarbakır milletvekili Altan Tan, "Nasıl bir çözüm?" başlığı altında çözüm sürecini değerlendirdi.
Tunus’ta seçime katılan adayların oy oranları açıklandı
Tunus'ta Yüksek Seçim Kurulu (YSK), cumhurbaşkanlığı seçimine katılan adayların oy oranlarını açıkladı.

Kürdistan Haberleri

Yasak meyvenin Hz. Havva annemizin tavsiyesiyle yenildiğine dair en ufak bir delil ve ima Kur'an-ı Kerim ve sahih sünnette bulunmamaktadır.
Şeyh Said Derneği Başkanı Kasım Fırat ile Felat Özsoy ve beraberlerindeki heyet, Kürdistan İslami Hareketi AZADÎ'yi ziyaret etti.
Azadî Hareketi Genel Sekreteri Adem Özcaner ile Siyasi ve Hukuki İşler Sorumlusu Av.Sıdkı Zilan, haksız gözaltı muamelesine maruz kalan Artuklu Üniversitesi Yaşayan Diller Enstitüsü Müdürü Prof. Kadri Yıldırım'a destek ziyaretinde bulundu.
Komeleya ji aliye malbat û lêzimên Şêx Seîd ve ya binavê “Komeleya Çand û Perwedeyê” hatî avakirin bi fermî hat pesendkirin .
İsa Bagasi: Hizbullah’a rağmen Kürdistan’da hiç kimsenin, hiçbir plan, proje ve sürecin başarı ve hayat bulma şansı yoktur.
Hevpeyvîna Sekreterê Karên Sîyasî û Huquqî yên Hereketa AZADÎ Sidqî Zîlan a ku bi Dengê Rûsyayê re kiribû.
Berpirsa Payedar a YNKê Nermîn Osman Hesen ligel Nazerîn Haris, Nazenîn Osman Hesen, Besma Hebîb, Siyamend Hesen û Xelat Xafûr serdana bakurê Kurdistanê kir û li Amedê hat serdana Hevşaredar Firat Anli.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bu yana yasak olan Kürdistan ismi, bir yıl önce Yargıtay, bu yıl da Diyarbakır Cumhuriyet Savcılığı’nın kararı ile kabul edildi.
Gotina “Kurdistan” ya ku li Tirkiyeyê, di rapora budçeyê ya sala 2014an de bû sedema krîzekê, dê îsal jî di raportê de cih bigire.
Nubihar Eğitim ve Kültür Derneği Genel Başkanı Av. Rauf Çiçek, “Kürt sorununun biran önce çözülmesi gerekiyor. Eğer uzarsa daha büyük olaylar yaşanır” dedi.
9 saat süren şiddetli çatışmalardan sonra Pêşmerge Güçleri, Diyala’nın Celewla nahiyesini kontrol altına aldı. Çatışmalarda yaklaşık 20 pêşmergenin şehid düştüğü bildirildi.
KCK Yürütme Konseyi Üyesi Sabri Ok, Kürt Özgürlük Hareketi'nin çıkış gerekçesinin ortada durduğu bir sırada silahsızlanmanın da, geri çekilmenin de mümkün olmadığını ifade etti.
2012 yılında İstanbul'da kurulan İsmail Beşikçi Vakfı (İBV) ilk şubesini Diyarbakır'da açtı.
Di nava sê mehên çûyî de zivirrîneke xurt di siyaseta PKK de pêk hat. Ew jî dûrketina PKK ya hino hino ji bereya Tehran–Şamê û nêzîkbûna wê ji bereya Washington-Brukselê ye ku, bêguman roleke Hewlêrê ya sereke di bereya duyem de heye.
Diğer Haber Başlıkları