Saatlerinizi ileri almayı unutmayın!
Türkiye’de saatler bu gece (29 Mart) 03.00’ten itibaren bir saat ileri alınacak.
AZADÎ’den hassasiyet vurgusu ve çağrısı
Hak Adalet ve Hürriyet için Kürdistan İslami Hareketi, "Kürdistan Siyasi Hareketlerine Genel Bakışımız ve Yaklaşımımıza Dair" başlıklı bir basın bildirisi yayınladı.
21 merkezde Kutlu Doğum Anması
Demokratik İslam Kongresi ile Azadi Hareketi, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla 21 merkezde düzenleyecekleri etkinlik takvimini açıkladı.

Kürdistan Haberleri

Toplantının ana gündemini Kürtler oluşturdu. Ülke temsilcileri de, IŞİD’le mücadele Kürt milletinin rolünü övdü.
Sayın yetkili, nasname masumane bir site değildir. Sağa sola saldırarak, bilinçli olarak okurları yanlış yola sevk etmektedir.
Türkiye’de saatler bu gece (29 Mart) 03.00’ten itibaren bir saat ileri alınacak.
Muhammed Hacı Mahmud, Araplar’ın Kürtler’e karşı da, Yemen’deki gibi birlik olabileceği tehlikesine dikkati çekti.
21 Mart sabahıydı, bütün halklar bahar geldi diye alanlara yürürken, Kürtler tam tersine bahar gelsin diye alanlarda toplanıyordu.
Rojava’nın (Batı Kürdistan) Kamışlo kentinde bugün yapılan Siyasi Mutabakat Konseyi toplantısında ENKS katılmadı.
Kürdistan Bölge Başbakanı Nêçîrvan Barzanî, bölgede yaşanan kriz aşılana kadar Kürdistan Bölge Başkanı Mesûd Barzanî'nin görevinde kalmasından yana.
Hereketa Îslamî ya Kurdistanê AZADÎ: Em ê dijminatiya tu partî, rêxistin, hereket, cemaet û civatên Îslamî û Kurdistanî nekin û her wiha dê li ser bingeha biratî û hiqûqa însanî û îslamî tevbigerin.
Önceleri hak talep eden Kürtler şiddetle cezalandırılmış; sonraları Kürtlerin varlığı inkar edilerek nüfuzlu aileler batıya sürülmüş; 1960’lı yıllardan itibaren de Kürtlerin asimile edilme süreci başlamıştır.
Azadî, bir ruhtur. Bu ruh, İslamî ve Kürdistanî bir ruhtur. Devrimci İslam’ın ve Özgür Kürdistan’ın ruhudur.
Avrupa Parlamentosu’ndaki (AP) oturumda Kürdistan Bölgesi’nin bağımsızlık referandumu görüşüldü.
Koma Civakên Kurdistanê (KCK) ragihand, heta dewleta Tirkiyê dest bi danûstandinan neke û qanûnên pêwîst dernexîne ew çekan deynanin. Serokwezîrê Tirkiyê Ahmet Davûtoglu jî got, heta çek bi tevahî neyên danîn, ti gav nayê avêtin.
Siyasetin kendine has bir alanı, dili ve tarzı vardır. Zihnen ve amelen siyasete hazır olmayanların bu işe soyunması sıkıntılara sebep olur.
Kürdistan Bölge Başkanı Mesud Barzani'nin görev süresinin dolmaya yaklaşması Kürd siyasi parti ve temsilcilerinin gündemine oturmaya başladı. Dört parçadan siyasiler ortak temenni etrafında buluşuyor: Barzani devam etmeli!
Diğer Haber Başlıkları