Milletvekili kesin aday listesi açıklandı
7 Haziran Pazar günü yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listesi, Resmi Gazete'de yayımlandı.
Öğretmen ve Atamalara Dair Herşey
İlk Atama Kapsamına Kimler Girer? Öğretmen Kadrolarına Atama Çeşidi Kaça Ayrılır, Hangileridir?
Hûmara 74. ya Newepelî Vejîya
Hûmara 74. ya rojnameyê Newepelî bi muhtewayêka dewlemende û bi nuştoxanê neweyan vejîya.

Kürdistan Haberleri

Osmanlı’dan Türkiye Cumhuriyet’inin kuruluşuna kadar uygulanan zorbalığa ve şiddete dayalı hiçbir sözde birleştirici unsur Ermeni halkının haklarını kapsayamadı.
İnsanoğlu için en hayırlı olanın barış olduğuna inanan bizler için barışa katkı sunmak da en hayırlı gayretler arasında yer almaktadır.
Yer: Berivan Kültür ve Sanat Merkezi, Bostaniçi Mah. Botan Caddesi, Bostaniçi / TOKİ mevkii, İpekyolu, WAN, Tarih: 25 Nisan 2015, Saat: 10:00-19:00
Partiya Demokrat a Kurdistanê (PDK) dibêje, em dixwazin pêwendiyên me ligel PKKê û tevahiya partî û aliyên siyasî yên Kurdistanê normal û baş bin.
Kürdistan Bölgesi’ndeki siyasi partilerin, durum değerlendirmesi ve siyasi polemiklerin bitirilmesi için PKK yönetimiyle görüşeceği bildirildi.
Tarihteki ilk Kürtçe gazete, 22 Nisan 1898’de yine Mısır’ın başkenti Kahire’de yayın hayatına başlayan “Kürdistan” isimli gazetedir. (22 Nisan günü bu yüzden, her sene “Kürt Gazeteciliği Günü” olarak kutlanmaktadır.)
Kürtler’in yaşadığı coğrafyanın siyasi ve fiziki olarak bölünmesi fikri yeni değil.
Bugün, İran Sınır Komutanı Tuğgeneral Kasım Rezayi beraberindeki heyetle Erbil’de Başbakan Neçirvan Barzani’yle görüştü.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, bir yıllık hizmet dönemlerinin tamamlanması nedeniyle toplantı düzenledi.
Mesud Barzani, Rojava’da (Suriye Kürdistanı) partiler arasındaki anlaşmazlıkları çözmek için Duhok Anlaşması sürecinin son girişimleri olduğunu söyledi.
Musul’da silahlı bir grubun kurduğu pusuda 2 IŞİD emiri öldü, 1 örgüt emiri de kaçırıldı.
HÜDA PAR’ın desteklediği Batman bağımsız milletvekili adayı Doktor Aydın Gök, hiçbir yapının devamı olmadıklarının altını çizdi.
Dilşad Germiyani, Kürt milli marşı Ey Reqip için, “Marş okunduğunda ne kalkarım ne de kalkan birine engel olurum” dedi.
Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani, Kürdistan’da terörün ve terörizmin zemin bulamayacağını vurguladı.