HDP’nin Seçimi ve İslami Kesim Meselesi
Kuzey Kürdistan’daki bazı cemaatlerle ittifak da düşünülebilir ki bu cemaatlerin hiçbiri tabanlarını AKP’den koparıp HDP’ye kanalize edemezler.
Rahmet ve Barış Peygamberi Hz. Muhammed (SAV)
Biz ve onlar ayırımı yanlıştır, bizim ve onların peygamberi söylemi yanlıştır; hepimizin peygamberi; hepimizin umudu, ümidi.
Diyarbakır’da Kürtçe (Kurmanci, Sorani, Zazaki) Kursları Başlıyor
Diyarbakır'da Rewşen Eğitim Kültür Merkezi tarafından Kurmancî, Soranî ve Zazakî Kürtçelerinde derslerin verileceği ücretsiz kurslar düzenleniyor.

Kürdistan Haberleri

Peşmerge Güçleri’nin birleştirilmesi için belirlenen süre dolarken, Kürdistan Bölgesi Parlamentosu, yasal işleyiş gereği konuya el attı.
Davutoğlu’nun, “Güzel Kürtçemizi güzel Türkçemiz gibi öğrenmek istiyorum” sözünü gazeteler manşetten verdi.
HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Ölen Suudi Kralı hakkında diplomatik nezakete sığmayan sözler sarf etti.
BBC, Fransa'da yayımladığı Hz. Muhammed (AS) karikatürleri nedeniyle 12 kişinin öldüğü saldırıya uğrayan Charlie Hebdo dergisini protesto amacıyla Diyarbakır'da düzenlenen eyleme 100 kişinin katıldığı haberini geçti.
Mijar: Krîza Rojhilata Navîn û Kurdistan
Şeyh Said Derneği, Hizbullah'ın 'Şeyh Said Seriyyleri'ne ilişkin eleştiride bulundu. Dernek, Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar'a dair tartışmalara da değindi.
Kürdistan Bölgesi Başkanlığı resmi sayfasından yapılan yazılı açıklamada, şu ifadeler de yer aldı:
Son olarak Cizre'de Nihat Kazanhan isimli bir çocuğumuz daha katledildi. Yapılan açıklamalara bakılırsa bu garibanın polis tarafından katledildiği anlaşılıyor.
Amedspor deplasmanda konuk olduğu Galatasaray karşısında tarihi bir galibiyete imza attı.
Peyama Pîrozkirina Salyada 69'an ya Damezrandina Komara Kurdistanê ya Mehabadê..
Kürdistan İslami Hareketi / Azadî Hareketi, Mehabad Kürd Cumhuriyeti’nin ilanında emeği geçen Pêşeva Qazî Muhemmed ve dava arkadaşlarını rahmetle anarak bir mesaj yayınladı.
PKK’nın Şengal siyaseti genel anlamda yazılı olmayan, “Kürt Millet Hukukuna” da aykırıdır.
Mahabat'da dini ve siyasi sayginligi olan Kadı Muhammed, 21.01.1946 tarihinde Mahabadin en büyük camisinde parlemento hazirlik toplantisini yapar, 22.01.1946 tarihinde Carcira meydaninda Kürt cumhuriyetini ilan eder.
Şeyh Said’in torunları içinde Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) en yakın isim olan Diyadin Fırat, HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’a “sitem” geldi.
ÖNE ÇIKAN HABERLER