Türkiye YPG’yi neden vurdu?
Türkiye’nin, top atışlarıyla, YPG’nin Afrin’den doğuya yönelmesine izin vermeyeceği mesajı olarak değerlendiriliyor
Türkiye-ABD söz düellosunun perde arkası
ABD ve Türkiye arasında son günlerde tek bir örgütün adı dönüp duruyor: PYD.
Diyarbakır’da Kürdistani konferans
HDP, DTK, DBP dışındaki Kürt parti ve hareketlerinin bir kısmı, 6-7 Şubat tarihlerinde Diyarbakır’da toplandı.

Kürdistan Haberleri

Kürdistan Özgürlük Partisi (PAK) ve Kürdistan Sosyalist Partisi (PSK) genel başkanları, Hak - Par’a ortak tutum çağrısı yaptı.
HDP, DTK, DBP dışındaki Kürt parti ve hareketlerinin bir kısmı, 6-7 Şubat tarihlerinde Diyarbakır’da toplandı.
Hasımlarımız bir değil, iki değil. Fakirlik, ümmilik, ittifaksızlık bir tarafa, bir de toprağımızı işgal edenlerin oyunlarıyla karşı karşıyayız.
PAK Genel Başkanı, bölgede yaşanan çatışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunarak, PKK‘nin acil bir şekilde son süreçteki siyasetinden vazgeçmesi, Devletin de operasyonları sonlandırması gerektiğini söyledi.
Kuzey Kürdistan’daki çatışmaların, saldırıların bir amacı da ülkemizi insansızlaştırmak, ekonomik açıdan çökertmek ve böylece dinamikleri boşa çıkartmaktır.
İMC ilgili verilen bir kararda, daha önce ifade özgürlüğü kapsamında ele alınan beyanların, kapatma sebebi sayıldığı görülüyor.
Kuzey Kürdistan’daki örnekliğe baktığımızda; KCK süreciyle başlayan, halktan ve kamuoyundan gizli bir yapılanma ve illegal bir sözleşme ve örgütlenme modelini görüyoruz.
Ahmet Türk’ten özeleştiri: Bu süreçte insanların bize de kırgınlığı var
AZADÎ HAREKETİ MYK Üyesi Mahmut Sami Çınar, T.C. Başbakanı Ahmet Davutoğlu'nun daveti ile Çankaya Köşkü'nde gerçekleşen İstişare Toplantısına katıldı.
Başkan Mesud Barzani; hükümet çalışmalarının düzenlenmesi, reform ve hükümete bağlı kurumlar arasındaki eksikliklerin giderilmesi amacıyla bir dizi karara imza attı.
Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Genel Başkanı Mesud Barzani, partisi içinde bir takım reform ve düzenlemeler için düğmeye bastı.
"Temsilciliğin açılması Kürtlerin Suriye'deki kararlı mücadelesi sonucunda mümkün oldu”
DBP’li Diyarbakır Büyükşehir ve Merkez İlçe Belediyeleri, çukur siyasetine destek vermeyen halkı, çöpleri toplamayarak cezalandırıyor.
Halkı suçlamak doğru değildir. Çünkü halkımız mevcut aktörleri kendine yakın bulmuyor, fiiliyatlarını tasvip etmiyor.
Diğer Haber Başlıkları