AKP ve Cihatçılar:DAİŞ’e Karşı Düzmece Operasyon
İktidar ve cihadiler o kadar içiçe geçmişler ki, birbirindan ayrılmaları, birbirlerini terketmeleri artık neredeyse imkansız gibidir.
HDP: Devlet süreci durdurdu
HDP, “çözüm süreci”nin devleti ve ülkeyi yönetenler tarafından durdurulduğunu bildirdi.
Wa şer vindo, wa kes nêkişîyo!
Dewleta Tirke reyna sîyasetê xo yê şer û îmhakerdişî ceribnena.

Kürdistan Haberleri

HDP’nin bir çözüm zemini olarak görülüp müsbet istikamette teşvik ve takdir edilmesi gerekirken, HDP’yi PKK’ye doğru geri itmek, meşruiyetten soyundurup hedef yapmak ancak kötü niyetle açıklanabilir.
Demokratik Birlik Partisi (PYD) Eşbaşkanı Asya Abdullah, PKK’ye yapılan operasyonlarla çözüm sürecinin önünün kapatılmak istendiğini savundu.
Kürdistan Bölgesi Hükümeti, PKK’yi "Kürt milletinin rızkını sabote etmekle” suçladı.
Mesud Barzani, son günlerde yaşanan saldırı, çatışma ve hava operasyonlarından, “PKK'nin içindeki şahin kanadın da sorumlu olduğunu” söyledi.
Kürdistani Partiler, Diyarbakır'da yaptıkları ortak açıklamada; "Savaşa hayır, insanlar ölmesin" çağrısı yaptı.
Diyarbakır halkı, Kürdistani Siyasi Parti ve Oluşumların yarın saat 13.00'da Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenleyeceği basın açıklamasına davet edildi.
Mesud Barzani, Türkiye’nin uluslararası koalisyona katılmasının önemli bir adım olduğunu, ancak bu katılımın Kürtler’in aleyhine kullanılmaması gerektiğini söyledi.
Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde gerçekleştirilen katliam ve Ceylanpınar'daki iki polisin öldürülmesi ardından yaşanan gelişmeler çözüm sürecinin fiilen bitişi olarak yorumlanıyor.
Kouchner, Sykes-Picot diye bir anlaşmanın hükmünün kalmadığını ve Irak haritasının değişmesinin kuvvetle muhtemel olduğunu belirtti.
Vahap Coşkun, yeniden başlayan çatışmalardan bir sonuç alınmayacağını ve bunun kırk yıllık tecrübeyle sabit olduğunu söyledi.
Bernard Kouchner, wek dostekî nêzîkî serokên kurdan tê naskirin, bi taybetî Celal Talebanî û Mesûd Barzanî, herwiha Dr. Ebdulrehman Qasimlû. Yek ji damezrênerê rêxistina Pijîşkên Bêsînor e.
PAK, Hak-Par, ÖSP, KDP-Platform, KDP-T ve Azadi Hareketi savaş gündemiyle toplanıyor.
Kürt partileri IŞİD’e yapılan operasyonları olumlu karşılarken, PKK kamplarına bombardımanı ise yanlış buluyor ve Kürt sorununun zorlaşacağı uyarısını yapıyor.
HEREKETA AZADÎ: Bangawaziya me ew e ku bila dewleta Tirkiyê operasyonên ku li Kurdistanê dane destpêkirin, tavilê bide rawestandin û divê ku her du alî agirbestîyekî mayînde û tahkîmkirî îlan bikin.
Diğer Haber Başlıkları