Doksanlı Yıllara Geri mi Dönüyoruz?
Lakin PKK, Hüda-Par'ın dönüşümünü tamamlamasını beklemeden İŞİD'leştirme ile kötü bir şey yaptı ve kardeş kavgasına davetiye çıkardı.
Bedir Gazvesi’nden Kobani Kuşatması’na
Bedir’i önemli yapan, onun farklı toplumsal düzenler arasındaki bir savaş olmasıydı ve İslam’ın temsil ettiği yeni düzenin ilk savaşı olmasıydı.
Fed parasal genişlemeyi bitirdi, şimdi ne olacak?
ABD Merkez Bankası Fed 2008 küresel krizinden bu yana piyasalara sağladığı likidite desteğini sonlandırdı. Gerekçe ise ABD ekonomisinin artık suni desteğe ihtiyaç duymaması. Fed'in kararlarının Türkiye gibi gelişen ülkeleri de etkilemesi bekleniyor.

Kürdistan Haberleri

Lakin PKK, Hüda-Par'ın dönüşümünü tamamlamasını beklemeden İŞİD'leştirme ile kötü bir şey yaptı ve kardeş kavgasına davetiye çıkardı.
Komisyona Bilind a Hilbijartinan a Parlamentoya Kurdistanê 10 roj dem daniye ji bo wan kesên dixwazin bibin endamê Komisyona Serbixwe ya Hilbijartinên Kurdistanê.
Mesut Değer, JİTEM’in lağvedildiğini, devletin içinde yeni bir örgütün kurulmuş olabileceğini ve bu örgütün, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ile Hür Dava Partisi (Hüda-Par) arasında çatışma çıkardığını ileri sürdü.
Merkezi Amed/Diyarbekir’de bulunan Kürdistan İslami Hareketi / AZADÎ Hareketi ilk şubesini Siverek’te açıyor.
Cihad, adaletin tesisi, eşitliğin sağlanması ve özgürlüğün temini için maksimum düzeyde performans ortaya koyarak özveri ile çalışmak ve mücadele etmektir. Zulme karşı Allah yolunda cehd etmektir.
Barzani'nin liderliğini yaptığı KDP'nin Dış İlişkiler Sorumlusu Hemin Hawrami, IŞİD ile mücadele için Suriye Kürtlerinin geçmişten ders alması ve birlik olması gerektiğini söyledi.
Savaş kararı; ancak müzakere ve barış seçeneğinin dışlanması ve Kürdistan'ın bağımsızlığının elde edilmesi amacı ve Kürdistan halkını temsil eden sivil meclisin kararıyla mümkündür.
PKK medyasında bugün yayınlanan bir makalede, Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde fakir ailelere Kurban eti dağıtırken barbarca katledilen 16 yaşındaki Yasin Börü ve 4 arkadaşı, "HÜDA PAR'lı militanlar" olarak lanse edildi.
Îşev min xewnek dît. Di xewnê de Serfermandarê Mezin Selehedînê Kurdî ji Xwedê re spasî dikir. Digot: “Ya Rebbê min! Ew çiqas tiştekî pîroze li ser rûyê erdî ku kêfxweşîya gelê xwe dibinim. ”
Piştî ku şeva bûrî hêzeke 70 kesî ji Hêzên Pêşmergeyên Kurdistanê ji Balafirgeha Navdewletî ya Hewlêrê derketin û gihiştin Balafirgeha Rihayê li Bakurê Kurdistanê, niha ew hêz li bajarokê Pirsûsê ye.
Pêşmergenin yol güzergahı üzerinde toplananlar, “Bijî Kurd û Kurdistan” sloganları ile Pêşmergeyi uğurladı.
Kobanî'ye doğru yola çıkan Kürdistan Pêşmerge Güçleri'ne İbrahim Halil Gümrük Kapısı önünde bir genç Kur'an-ı Kerim hediye etti.
Berpirsê Peywendiyên Derve yê PYD li Kobanê ragihand ku, ew bi spasî pêşewazî li hatina Hêzên Pêşmergeyên Kurdistanê û Artêşa Azad a Sûriyê dikin.
Berpisyarê Diyarbekirspora Nû yê Şaxê Futbolê Cemal Dogrul got tîma Diyarbekirsporê li gorî profîla lîstikvana tîmek a Tirkiyeyê ye lê gorî profîla alîgirên wê tîmekî Kurdistanî ye.