ABD: Mesele Türkiye ile Rusya arasında
ABD Ordu Sözcüsü Albay Steve Warren, Suriye sınırında düşürülen Rus uçağına ilişkin, “Bu Rus ve Türk hükümetleri arasındaki bir olay” dedi.
 Erdoğan 64. Hükümeti onayladı
Türkiye'de yeni kabine: 3 Kürt bakan / Babacan liste dışı / Erdoğan'ın damadı Enerji Bakanı
AB İlerleme Raporu’nun Türkçe tam metni
1 Kasım seçimleri sonrasına ertelenen AB İlerleme Raporu'nda basın özgürlüğü, hukukun bağımsızlığı ve özgürlükler konusunda önemli eleştiriler yer alıyor

Kürdistan Haberleri

Tüm bunlara rağmen, olaya geniş bir pencereden baktığımızda bir Kürt – Şii savaşı olası görünmüyor.
İsveç’e giden Kürt göçmenler, içinde bulundukları zor şartlardan dolayı Kürdistan Bölgesi’ne dönmek istediklerini söylüyor.
1912 kongresinde kararlaştırılan Etnik temizlik planı uygulamaya başlayalı çok olmuş, temizlik çok önceden başlamıştı.
Şengal (Sincar) Kaymakamı Mehma Halil, PKK’nin ilçedeki kamu binalarını boşaltmaması durumunda Musul İl Meclisi’nin devreye gireceğini söyledi.
Bazı Kürt parti ve örgütleri, olayların yaşandığı Diyarbakır’ın Silvan ilçesini ziyaret etti.
Muhafazakâr Kürtlerin kurduğu Azadi Hareketi partileşiyor. Azadi Genel Sekreteri Zilan “Amacımız mütedeyyin Kürtlerin kendi kimlikleri ile siyaset yapmasını sağlamak” diyor.
Halk Savunma Birlikleri (YPG) Sözcüsü Redur Xelil, Şii Heşdi Şabi milisleri Kürdistan Bölgesi’ni hedef alırsa, tüm güçlerini Erbil’in kontrolüne vereceklerini açıkladı
ABD, İngiltere ve Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çok sayıda ülke IŞİD’i resmi “terör örgütleri listesi”ne alırken, bazıları sadece “terör örgütü” olarak kabul ediyor.
Rûdaw’ın edindiği bilgiye göre ENKS, bugün PYD’nin uygulamalarına karşı Haseke’nin Salihiye Mahallesi’nde protesto gösterisi yaptı.
Ortadoğu Araştırma Enstitüsü (MERI) Başkanı Prof. Dr. Dilaver Alaaddin, Güney Kürdistan’ın, “Bağımsız Kürdistan”a en yakın parça olduğunu söyledi.
Ünlü Kürt rock sanatçısı Ciwan Haco, Türkiye de Kürt sorununun çözülmesinin, Kürdistan’ın diğer parçalarını da etkileyeceğini belirtti.
Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin istihbarat şefi Masrur Barzani, "Umarım Paris saldırısı Batı ülkeleri için bir uyarı sinyali olur" dedi.
Selahaddin’in Tuzhurmatu (Xurmatu) ilçesinde durumun sakinleştiği ve kalan rehinelerin de serbest bırakılacağı bildirildi.
Mele Bahtiyar, “Bununla da kalmadık. Sırf bu durum için Kandile de gittik ama karar değişmedi” ifadesini kullandı.
Diğer Haber Başlıkları