HDP’nin Seçimi ve İslami Kesim Meselesi
Kuzey Kürdistan’daki bazı cemaatlerle ittifak da düşünülebilir ki bu cemaatlerin hiçbiri tabanlarını AKP’den koparıp HDP’ye kanalize edemezler.
Rahmet ve Barış Peygamberi Hz. Muhammed (SAV)
Biz ve onlar ayırımı yanlıştır, bizim ve onların peygamberi söylemi yanlıştır; hepimizin peygamberi; hepimizin umudu, ümidi.
Diyarbakır’da Kürtçe (Kurmanci, Sorani, Zazaki) Kursları Başlıyor
Diyarbakır'da Rewşen Eğitim Kültür Merkezi tarafından Kurmancî, Soranî ve Zazakî Kürtçelerinde derslerin verileceği ücretsiz kurslar düzenleniyor.
HÜDA PAR Şanlıurfa teşkilatı dualarla açıldı

HÜDA PAR Şanlıurfa teşkilatı dualarla açıldı

12 Mayıs 2013 Pazar 17:05
Hür Dava Partisi Şanlıurfa İl Teşkilatı, genel başkan yardımcılarının katıldığı törende dualarla açıldı.

Hür Dava Partisi Şanlıurfa İl Teşkilatı, dua ve salavatlarla açıldı.150 araçlı konvoy şehri gezdikten sonra açılış alanın geldi. Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Yavuz ve Said Şahin'in de katıldığı açılış töreni, Ömer Aslansoy Hocanın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Tüm ilçe başkanlarının katıldığı açılışta, HÜDA PAR Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz ve Said Şahin ile İl Başkanı Lokman Yalçın birer konuşma yaptı.

"Bu saatten sonra istirahat yok"

HÜDA-PAR Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, son yıllarda Türkiye’de büyük bir ahlaki yozlaşma yaşandığına dikkat çektiği konuşmasında, "Çocuklarımıza sahip çıkamadığımızı, çocuklarımızın TV dizilerinden etkilenerek her geçen gün daha da bozulduğunu görüyoruz. Bundan dolayı Türkiye’nin HÜDA PAR’a ihtiyacı var. Hep birlikte el ele vermezsek bu yaktığımız ateşte evlatlarımızı yakacağız. Peki, bunun çaresi yok mu Allah’ın izniyle var" dedi.

Bu saatten sonra istirahatın olmadığını ifade eden Yavuz, "Sokak sokak, ev ev, kapı kapı dolaşarak insanlara imanı anlatacağız, Hür Dava'mızı anlatacağız inşallah. Bizim istirahatımız vazifemizi yaptıktan sonra Cennette olacaktır Rabbim nasip ederse” ifadelerini kullandı.

"Birbirilerine kırdırılan halkların tekrar barış içinde yaşamasının adresi İslam’dır"

HÜDA PAR Başkan Yardımcısı Said Şahin ise yaptığı konuşmada, hayırlı ayların başlangıcında hayırlı bir açılış yaptıklarını belirterek, "Rahmete çokça muhtaç olduğumuz bugünlerde Rabbim bize rahmet aylarını gönderdi. Dileğimiz Rabbim bu rahmeti Arakan’a, Bangledeş'e, Suriye'ye, Filistin'e, Çeçenistan'a, Pakistan'a ulaştırsın inşallah. İslam düşmanları bu topraklarda fitne ekip İslam coğrafyalarının arasına sınırlar çizdi. Aynı coğrafyanın insanlarını birbirine kırdırdı ve milyonlarca insan öldü. O günden bu yana İslam toprakları huzur nedir bilemedi. Bangladeş'te İslam'a sahip çıktıkları için, gayri İslami bir hayatı kabul etmedikleri için üç gün içerisinde 3 bin insan katledildi. Bizim sorumluluğumuz sadece yaşadığımız mahalle ya da memleketimiz değildir. Arakan'ın, Bangladeş'in sorumluluğu üzerimizde. Birbirilerine kırdırılan halkların tekrar barış içinde yaşamasının adresi İslam’dır. Ümmetin vahdeti İslam çatısı altında mümkündür. Özgürlüğün adresi İslam’dır İslam’dan başka hiçbir rejim, ideoloji, sistem halkları bir arada tutamaz. Bırakın Müslümanları İslam’ın hâkim olduğu dönemlerde gayri Müslimler bile en rahat dönemlerini yaşamışlardır“ şeklinde konuştu.

Şahin, bu yolun Üstad Beddiüzaman'ın yolu olduğunu vurgulayarak halkın imanının selameti için sadece dünyalarını değil ahiretlerini bile feda etmeye hazır olduklarını ifade etti.

"HÜDA PAR güneşi zulmü, esareti ve karanlığı ortadan kaldıracaktır"

Hür Dava Partisi'nin Türkiye siyasetine yeni bir soluk getireceğini söyleyen HÜDA PAR İl Başkanı Lokman Yalçın da, Şanlıurfa olarak bu kervandan geri kalmamak adına yola koyulduklarını belirtti. Yalçın konuşmasının devamında mazlumların, kimsesizlerin sesi olan HÜDA-PAR’ın güneşinin doğduğunu  vurgulayarak bu güneşin zulmü, esareti ve karanlığı ortadan kaldıracağını söyledi.

HÜDA-PAR’ın manaya da ehemmiyet verdiğini ifade eden Yalçın, "Bir toplumda huzurun, sosyal barışın ve adaletin sağlanması maneviyatın tesisinden geçer. Onun içindir ki, batılı sistemlerin vazgeçilmez dört temel ilkesi vardır. Bunlar içki, kumar, faiz ve fuhuştur. Tüm bunlar toplumun temeline yerleştirilmiş birer dinamittir. Bunlar topluma huzursuzluk, kan ve gözyaşından başka bir şey getirmez. HUDA-PAR olarak bu oyunu bozacağız” dedi.

M. Emin Baytar Hoca’nın yaptığı duanın ardından binanın açılışı salavat ve dualarla açıldı. 

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları
19 Ocak 2015 Pazartesi 17:38
27 Aralık 2014 Cumartesi 17:12
22 Aralık 2014 Pazartesi 02:07
21 Aralık 2014 Pazar 23:34
19 Aralık 2014 Cuma 22:38
18 Aralık 2014 Perşembe 23:15
17 Aralık 2014 Çarşamba 18:10
17 Aralık 2014 Çarşamba 08:28
16 Aralık 2014 Salı 02:04
16 Aralık 2014 Salı 02:00
ÖNE ÇIKAN HABERLER