Milletvekili kesin aday listesi açıklandı
7 Haziran Pazar günü yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listesi, Resmi Gazete'de yayımlandı.
Öğretmen ve Atamalara Dair Herşey
İlk Atama Kapsamına Kimler Girer? Öğretmen Kadrolarına Atama Çeşidi Kaça Ayrılır, Hangileridir?
Hûmara 74. ya Newepelî Vejîya
Hûmara 74. ya rojnameyê Newepelî bi muhtewayêka dewlemende û bi nuştoxanê neweyan vejîya.

Hpg Haberleri

Ağrı'da, HPG'liler ile askerler arasında yaşanan çatışma bölgesindeki canlı kalkanlara açılan ateş sonucu en az 1 kişinin öldüğü, 1 kişinin de yaralandığı bildirildi.
Bu tür vakalarda KCK’nın iş adamlarını aileleri ve çocukları üzerinden tehdit ettiği açıkça konuşuluyor.
İHD’nin raporuna göre, KCK eşbaşkanları Öcalan ile devlet görevlilerinin görüşmesinin Kürt siyasal hareketinde gevşemeye sebep olduğunu, nasıl olsa sorunları Öcalan görüşerek çözebilir anlayışının mücadeleyi zayıflattığını ifade etti.
KCK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan, IŞİD saldırıları nedeniyle Kürdistan Bölgesi’nde bulunan gerilla güçlerini geri çekeceklerinin sinyalini verdi.
Li Amedê li dijî mamostayên ku dersa Kurdî dane, Gerînendeya Perwerdeya Netewî lêpirsîna kargêrî da destpêkirin... Niştecihek xelkê Kobanê dema derbasî Sirûcê/Pirsûsê dibû ji aliyê leşkeran ve hat kuştin.
“Gezi Türkiye’nin Artısı, Cemaatle Kavga Eksisi Oldu”, Ruşen Çakır'ın Emek ve Adalet Platformu'ndaki söyleşisi.
Farklı tarihlerde aralık günü yaşamını yitiren gerillalar Medya Savunma Alanları’nda yapılan askeri bir törenle anıldı. Törene PKK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan, HPG komutanları ve çok sayıda gerilla da katıldı.
Kürt halkının kazanımları ve değerlerinin korunması için savunma güçlerinin ortak olması gerekiyor. Bu Ortak Komutanlık biçiminde de olabilir, meclis veya komite şeklinde de olabilir.
12 Kasım’da maskeli bir kişi tarafından 4 kurşunla katledilen Hacı İrfan Atsız’ı “PKK öldürdü” iddialarına yönelik, HPG Gever Komutanlığı bir bildiri yayınladı.
Kağızman'da bir araç içinde seyir halinde bulunan 3 HPG'linin pusu kuran özel harekat polislerince infaz edildiği öne sürüldü.
Kerkük'e bağlı Laylan yakınlarında yapılan operasyonda, 8 IŞİD mensubu etkisiz hale getirildi.
Türkiye'de PKK-devlet görüşmelerini kısmen Rojava'daki gelişmeler tetiklemişti; süreci bitirme riski taşıyan en önemli unsur da Kobani'deki savaş olabilir.
Başlangıçta mezhep temelli bir örgüt sanılan, Suriye ve Irak’ta esas olarak Şii ve Nusayrileri hedef aldığı düşünülen (IŞ)İD ne zamandır sanki sadece Kürtlerle savaşıyor.
Hükümet cephesinden PKK Yürütme Konseyi Üyesi Karayılan’ın ‘HPG açısından bu sürecin anlamı kalmamıştır’ sözlerine cevap geldi.