Kobani: Araplar ve Kürtlerin  Savaşı mı?
Kürt ve Şii karşıtlığı Sünni Araplarda taraftar bulursa İslam ve Arap alemi için yıkım olur.
Rojava: Sınırı geçenlerin sayısı 60 bini aştı
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, bugün itibariyle Kobani'den gelerek sınırı geçen Suriyeli sayısının 60 bini aştığını bildirdi.
Avrupa’nın bölünmek isteyenleri
İskoçlar, Birleşik Krallık'tan ayrılmama yönünde oy kullansa da, Avrupa'da bağımsızlık için sandık başına gitme planı yapan çok sayıda halk var.

Hpg Haberleri

Kürt siyasi hareketinin tabiriyle "Rojava devrimi" gerek Ankara, gerek Erbil'de başından beri rahatsızlık yaratıyor.
Türkiye’nin (IŞ)İD’e karşı bağımsız olarak bir tavır alabilmesi şart.
Peki Ankara neden tereddütlü? Bunun başlıca 6 nedeni olduğunu söyleyebiliriz:
DTK eşbaşkanlığına Selma Irmak’la birlikte seçilen Hatip Dicle, DTK’nin yeni dönem çalışmaları, örgütlenmesi, ulusal kongre ve çözüm süreciyle ilgili Özgür Gündem gazetesinin sorularını yanıtladı.
YPG Basın Merkezi, Rabia, Şengal ve Cezaa bölgelerinde Ağustos ayı boyunca yaşanan çatışmaların bilançosunu açıkladı. Buna göre, 3'ü emir 473 çete üyesi öldürüldü. Çatışmalarda 52 YPG savaşçısı hayatını kaybetti.
Gerilla, Pêşmerge ve Mexmûrlu milisler Kerkük Savunma Güçleri’ni oluşturuyor. Gerillanın Güney Kürdistan savunmasını almasını büyük bir yurtseverlik örneği olarak gördüklerini söyleyen Savunma Güçleri, bu ittifakın güçlendirilmesi gerektiğini belirtiyor.
Hızın yerini sakinlik, gürültünün yerini sessizlik, heyecanın yerini kaygı ve korku almıştı.
KCK Yürütme Konseyi Üyesi Sabri Ok, Şengal’de 'tüm dünyaya insanlık dersi veren' PKK’nin ‘terör listesi’nde olmasının büyük haksızlık olduğunu belirtti.
Kürdistan Bölge Başkanı Mesud Barzani ile görüşen Gerilla komutanı Tekoşer Zagros, Mahmur’daki görüşmeyi, Kürdistan sınırları boyunca IŞİD ile yaşanan çatışmaları ve bir çok konuyu değerlendirdi.
Kürdistan Bölge Başkanı Mesûd Barzanî Mahmur, Guwer ve Hazir savaş cephelerini ziyaret etti. Barzanî ziyareti esnasında HPG gerillaları ile de görüştü.
Federal Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesûd Barzanî, çetelerden temizlenen Mexmûr'a giderek Kürd güçlerini ziyaret etti.
Seçimler bitti. Türkiye’de her seçimde olduğu gibi herkes kendini ‘galip‘ ilan etti. Hiç kimsenin aldığı yenilgiye rağmen koltuğunu bırakma diye bir derdi yok.
Yazar ve hukukçu Feyzi ÇELİK, aykırı bir İŞİD analizi yaptı. İlgili yazı şöyle:
Mexmûr Mülteci Kampı’nda bulunan halkı güvenli bir biçimde tahliye ettikten sonra bölgeye geri dönen HPG ve YJA STAR gerillaları ve Pêşmergeler ile IŞİD çeteleri arasında çatışmalar başladı.