Kuzey Kürdistan’da İslami Hareketin Geleceği  ( I )
Kuzey Kürdistan'da bağımsız, halka dayalı, olaylara müdahil, yarına dair ümit veren bir İslami siyasi yapılanmaya ihtiyaç vardır.
Kandil’den YDG-H’ye Eylem Eleştirileri
Kandil'deki PKK yönetiminin etkili isimlerinden Duran Kalkan son günlerde artan otobüs yakma, yol kesme, kepenk kapattırma ve heykel dikme eylemelerini topa tuttuğu yazısında dikkat çeken mesajlar verdi.
Heykel Meselesi ve Yaşanan Olaylar
Çözüm sürecindeki gelişmelerden biri de PKK’nin intibak ve normalleşme sorunudur.

Hpg Haberleri

Hızın yerini sakinlik, gürültünün yerini sessizlik, heyecanın yerini kaygı ve korku almıştı.
KCK Yürütme Konseyi Üyesi Sabri Ok, Şengal’de 'tüm dünyaya insanlık dersi veren' PKK’nin ‘terör listesi’nde olmasının büyük haksızlık olduğunu belirtti.
Kürdistan Bölge Başkanı Mesud Barzani ile görüşen Gerilla komutanı Tekoşer Zagros, Mahmur’daki görüşmeyi, Kürdistan sınırları boyunca IŞİD ile yaşanan çatışmaları ve bir çok konuyu değerlendirdi.
Kürdistan Bölge Başkanı Mesûd Barzanî Mahmur, Guwer ve Hazir savaş cephelerini ziyaret etti. Barzanî ziyareti esnasında HPG gerillaları ile de görüştü.
Hevseroka Desteya Rêveberiya KCK'ê Besê Hozat ragihand ku rêxistina Dewleta Îslamî li Iraq û Şamê (DAIŞ) dixwaze kurdan bike dijminên hev û wiha got: “Ev şer dê bibe sedema yekbûna kurdan .”
HPG Merkez Karargahından yola çıkan 2 taburluk gerilla gücü Şengal Dağına ulaştı.
Kalıcı barış ve demokratik çözüm mü, yoksa bölünme, parçalanma ve iç savaş mı? Erdoğan ister Çankaya’ya çıksın, ister hükümetin başı olarak kalsın gelecek birkaç hafta içinde bu kararı artık vermek zorunda.
Murat Karayılan: Bir ortaklaşma gelişmeli. Ortak komutanlık oluşturalım. Hazırlık yapalım. Biz her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. PDK, YNK, YPG birlikte bunu yapabilirler. Biz destekleyebiliriz de, katılabiliriz de; uzman güçlerimiz yer alabilir.
PKK üst düzey yönetcilerinden Murat Karayılan’dan Barzani ve Talabani’ye IŞİD’e karşı beraber savaşma teklifi geldi.
Karayılan: Esasında IŞİD İslamcı-Selefi çizgiyi esas aldığını iddia eder ama özünde bir milliyetçilik vardır.
Li ser rêya di navbera navçeya Pilûr û navenda Dêrsîmê de endamên PKKê rê bi teqemeniyê daxistin.
Irak Şam İslam Devleti (IŞİD)silahlı unsurları, Ninova bölgesini ele geçirmesi ardından Selahaddin ve Kerkük’e yürüyor.
Başvuru yapan ailelerin çocukları H. Gündüz (kız) ile F.A. Eren (erkek) henüz 16 yaşına girmemiş çocuklardır.
Lice'de 15 yaşındaki çocukları zorla dağa çıkardığı belirtilen PKK'ye MAZLUMDER'den, Cenevre Sözleşmesi'ne uyması çağrısı yapıldı. PKK'nin imza attığı sözleşmede 18 yaşın altındaki çocukların çatışmalardan uzak tutulması taahhüt ediliyor.
Diğer Haber Başlıkları