Doğalgaz boru hattında patlama
Kars'ın Sarıkamış ilçesinden geçen Bakü-Tiflis-Kars-Erzurum Doğalgaz Boru Hattı'nda meydana gelen patlama nedeniyle gaz akışı kesildi.
Gever’de polise roket!
Colemêrg’in Gever ilçesinde polis merkezine roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi.
Şırnak’ta patlama!
Şırnak’ta düzenlenen mayınlı saldırıda 2 asker hayatını kaybetti.

Hpg Haberleri

Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Kerkük – Yumurtalık Petrol Boru Hattı’nda aksaklık yaşandığını söyledi. Şimdiye kadarki zararın 250 milyon doları aştığı bildirildi.
HPG: Güney Kürdistan'ın çıkarlarına karşı herhangi farklı bir tavırları olmadığını ve olmayacağı ifade edildi.
Dewleta Tirke reyna sîyasetê xo yê şer û îmhakerdişî ceribnena.
Kürdistan Bölgesi Hükümeti, PKK’yi "Kürt milletinin rızkını sabote etmekle” suçladı.
HEREKETA AZADÎ: Bangawaziya me ew e ku bila dewleta Tirkiyê operasyonên ku li Kurdistanê dane destpêkirin, tavilê bide rawestandin û divê ku her du alî agirbestîyekî mayînde û tahkîmkirî îlan bikin.
Hak Adalet ve Hürriyet için Kürdistan İslamî Hareketi / AZADÎ Hareketi: Türkiye devleti, Kürdistan’a yönelik başlattığı operasyonları derhal durdurmalı, taraflar kalıcı ve tahkim edilmiş bir ateşkes ilan etmelidir.
Musul’un Şengal (Sincar) bölgesindeki Kürt güçleri, “Şengal Peşmerge Güçleri” adı altında birleştirildi.
Misilleme haklarının saklı olduğu belirtilen açıklamada, daha sonra şöyle denildi:
Mazlum-Der'in çağrısında; "Silah Altına Alınan Çocuklar İçin PKK, Hükümet ve Üçüncü Tarafları Çözüm Üretmek İçin Sorumluluk Almaya Davet Ediyoruz" denildi.
Siirt'in Eruh ilçesi kırsalında operasyon başlatan TSK mensupları ile HPG Gerillaları arasında yaşanan çatışmada bir kadın gerilla yaşamını yitirdi
HPG, KDP-İran ile yaşanan gerginlik hakkında bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Bu çatışmanın yaşanmasından ve bir pêşmergenin şehid düşmesinden üzüntü duyduğumuzu belirtmek istiyoruz." denildi.
İran Kürdistan Demokrat Partisi (KDPİ), ile PKK arasında son günlerde yaşanan gerginlik bugün çatışmaya döndü.
Halk Savunma Merkezi Karargah Komutanı Murat Karayılan, "Çevremize 'Bu partiye oy vermelisiniz' diyebiliriz, bu hakkımızdır. Ama kalkıp da tehdit etme, 'sizi böyle ederiz, şöyle ederiz' gibi bir şey yoktur" dedi.
Bölgedeki askeri hareketlilik devam ederken Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde HPG ile asker arasında karşılıklı ateş açıldı. Genelkurmay PKK’lilerin saldırdığını belirtirken HPG, askerlerin obüs ve havan saldırısına karşılık verdiğini söyledi.
Diğer Haber Başlıkları
04 Ağustos 2015 Salı 17:51
04 Ağustos 2015 Salı 17:39
04 Ağustos 2015 Salı 17:25
04 Ağustos 2015 Salı 17:19
04 Ağustos 2015 Salı 17:13
04 Ağustos 2015 Salı 17:08
04 Ağustos 2015 Salı 16:52
04 Ağustos 2015 Salı 16:41
04 Ağustos 2015 Salı 16:27
04 Ağustos 2015 Salı 15:51