Amerîka û Rûsya xwe nêzîk kurdan dikin
Nûnerê Sûriyeyê yê Rûsyayê Mihail Bogdanov hevdîtineke ligel Hevserokê Partiya Yekîtiya Demokratîk (PYD) Salih Muslim pêk anî.
Kürtler tartışıyor: Rusya mı, ABD mi?
Rusya’nın IŞİD’e karşı başlattığı hava operasyonları sonrası Kürtler’in ABD - Rusya denkleminde ne yapacağı tartışılıyor.
Karayılan: YDG-H Hizbullah’a yanlış yaptı
PKK liderlerinden Murat Karayılan, Hizbullah’a yönelik saldırıları “Gençlerin hatası” olarak yorumladı.

Hpg Haberleri

Kuzey Kürdistan'da şiddetin bu şekliyle fiiliyata aktarılması Kürdistan davası ile halkın menfaatine değildir
HPG Komuta Konseyi Üyesi Baran Dersim (İsmail Aydemir) ile Erdal (Abdurrahman Akçin), Cîlo (Resul Balıkçı) ve Botan (Sedat Arslan) Dersim'deki TSK operasyonunda şehit edildi.
Cizre'yi anlamak; PKK'nin yeni dönemde Kuzey Kürdistan'a ilişkin siyasetini de anlama anlamına gelir veya devletin Kürdistan'a dair bakışını.
Kuzey Kürdistan Milli Meclisi kurularak; savaş, barış, özerklik, diplomasi vs her konuyu uhdesine alması gerekir.
Diyarbakır’da biraraya gelen Kürt parti ve hareketleri, devlete ve PKK’ye ateşkes ilanı çağrısı yaptı.
Partî û Hereketên Kurdistanî Li Amedê Gotin "Bila Şer Raweste"
Kürdistani Partiler, Diyarbakır'da yaptıkları ortak açıklamada; "Savaşa hayır, insanlar ölmesin" çağrısı yaptı.
Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde gerçekleştirilen katliam ve Ceylanpınar'daki iki polisin öldürülmesi ardından yaşanan gelişmeler çözüm sürecinin fiilen bitişi olarak yorumlanıyor.
HEREKETA AZADÎ: Bangawaziya me ew e ku bila dewleta Tirkiyê operasyonên ku li Kurdistanê dane destpêkirin, tavilê bide rawestandin û divê ku her du alî agirbestîyekî mayînde û tahkîmkirî îlan bikin.
Hak Adalet ve Hürriyet için Kürdistan İslamî Hareketi / AZADÎ Hareketi: Türkiye devleti, Kürdistan’a yönelik başlattığı operasyonları derhal durdurmalı, taraflar kalıcı ve tahkim edilmiş bir ateşkes ilan etmelidir.
Musul’un Şengal (Sincar) bölgesindeki Kürt güçleri, “Şengal Peşmerge Güçleri” adı altında birleştirildi.
Misilleme haklarının saklı olduğu belirtilen açıklamada, daha sonra şöyle denildi:
Mazlum-Der'in çağrısında; "Silah Altına Alınan Çocuklar İçin PKK, Hükümet ve Üçüncü Tarafları Çözüm Üretmek İçin Sorumluluk Almaya Davet Ediyoruz" denildi.
Siirt'in Eruh ilçesi kırsalında operasyon başlatan TSK mensupları ile HPG Gerillaları arasında yaşanan çatışmada bir kadın gerilla yaşamını yitirdi