Tunus’ta seçime katılan adayların oy oranları açıklandı
Tunus'ta Yüksek Seçim Kurulu (YSK), cumhurbaşkanlığı seçimine katılan adayların oy oranlarını açıkladı.
Ji Raya Giştî ya Kurdistanê re
Em bangî her kesî dikin ku hêzê bidin deng û xebatên “Hereketa Îslamî ya Kurdistanê/Hereketa AZADΔ ku li Kurdistanê bi hesasiyetên Îslamî, têkoşîna netewî û tifaqa netewî kiribe navenda armanc siyaseta xwe.
AZADÎ Hareketi’nden Son Gelişmelere İlişkin Açıklama
Türkiye Devleti’ne Kürdistan’daki tüm sivil ve siyasi oluşumların tanınması ve onlara yönelik yapılan gayri meşru ve hukukî olmayan tüm kısıtlayıcı uygulamaların kaldırılması için çağrıda bulunuyoruz.

Hpg Haberleri

Kürt halkının kazanımları ve değerlerinin korunması için savunma güçlerinin ortak olması gerekiyor. Bu Ortak Komutanlık biçiminde de olabilir, meclis veya komite şeklinde de olabilir.
12 Kasım’da maskeli bir kişi tarafından 4 kurşunla katledilen Hacı İrfan Atsız’ı “PKK öldürdü” iddialarına yönelik, HPG Gever Komutanlığı bir bildiri yayınladı.
Kağızman'da bir araç içinde seyir halinde bulunan 3 HPG'linin pusu kuran özel harekat polislerince infaz edildiği öne sürüldü.
Kerkük'e bağlı Laylan yakınlarında yapılan operasyonda, 8 IŞİD mensubu etkisiz hale getirildi.
Kürt olup PKK’ya sempati duymayan, daha ötesi karşı olanlar için (IŞ)İD’e katılma PKK’ya meydan okuma imkanı da sunuyor.
Kürt siyasi hareketinin tabiriyle "Rojava devrimi" gerek Ankara, gerek Erbil'de başından beri rahatsızlık yaratıyor.
Türkiye’nin (IŞ)İD’e karşı bağımsız olarak bir tavır alabilmesi şart.
Peki Ankara neden tereddütlü? Bunun başlıca 6 nedeni olduğunu söyleyebiliriz:
DTK eşbaşkanlığına Selma Irmak’la birlikte seçilen Hatip Dicle, DTK’nin yeni dönem çalışmaları, örgütlenmesi, ulusal kongre ve çözüm süreciyle ilgili Özgür Gündem gazetesinin sorularını yanıtladı.
Tirkiyê, bi salan ji bo qebûlnekirina “Realîteya Kurdan” li ber xwe da û bedelekî gelekî giran da.
Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) çeteleri tarafından kaçırıldıktan 16 yaşındaki Ezidi kadın X.C., bir aylık esareti boyunca maruz kaldığı insanlık dışı uygulamaları anlattı.
Türkiye’nin önündeki acil sorununun “Kürdistan realitesini tanıma” olduğunu ileri sürüyorum.
Öcalan’ın lideri olduğu, nerdeyse 40 yıllık bir geçmişi olan KSH’nin tarihinin en güçlü dönemini, yani altın çağını yaşamakta olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.
YPG Basın Merkezi, Rabia, Şengal ve Cezaa bölgelerinde Ağustos ayı boyunca yaşanan çatışmaların bilançosunu açıkladı. Buna göre, 3'ü emir 473 çete üyesi öldürüldü. Çatışmalarda 52 YPG savaşçısı hayatını kaybetti.