AK PARTİ VE KÜRDLER
Esasen Kürdler ve Kürd sınavı, Türkiye başta olmak üzere İslam coğrafyası ve Müslümanların geleceğine damgasını vuracaktır.
PKK ve Çocuklarımızı yedirten özyönetim
Yaklaşık 18 bin insanımızın son birkaç gündür can güvenlikleri olmadığı için Şırnak'ı terkettiği yazılıyor.
Kürd neden kökenlidir?
Zira kendi olmayan kökenli olur. Hür olmayanın referansı efendisi olur. Azınlıklık hâli doğal bir durum değil, tahsil edilmiş bir tebeilik hâlidir.

Hpg Haberleri

Kuzey Kürdistan Milli Meclisi kurularak; savaş, barış, özerklik, diplomasi vs her konuyu uhdesine alması gerekir.
Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Kerkük – Yumurtalık Petrol Boru Hattı’nda aksaklık yaşandığını söyledi. Şimdiye kadarki zararın 250 milyon doları aştığı bildirildi.
HPG: Güney Kürdistan'ın çıkarlarına karşı herhangi farklı bir tavırları olmadığını ve olmayacağı ifade edildi.
Dewleta Tirke reyna sîyasetê xo yê şer û îmhakerdişî ceribnena.
Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde gerçekleştirilen katliam ve Ceylanpınar'daki iki polisin öldürülmesi ardından yaşanan gelişmeler çözüm sürecinin fiilen bitişi olarak yorumlanıyor.
HEREKETA AZADÎ: Bangawaziya me ew e ku bila dewleta Tirkiyê operasyonên ku li Kurdistanê dane destpêkirin, tavilê bide rawestandin û divê ku her du alî agirbestîyekî mayînde û tahkîmkirî îlan bikin.
Hak Adalet ve Hürriyet için Kürdistan İslamî Hareketi / AZADÎ Hareketi: Türkiye devleti, Kürdistan’a yönelik başlattığı operasyonları derhal durdurmalı, taraflar kalıcı ve tahkim edilmiş bir ateşkes ilan etmelidir.
Musul’un Şengal (Sincar) bölgesindeki Kürt güçleri, “Şengal Peşmerge Güçleri” adı altında birleştirildi.
Misilleme haklarının saklı olduğu belirtilen açıklamada, daha sonra şöyle denildi:
Mazlum-Der'in çağrısında; "Silah Altına Alınan Çocuklar İçin PKK, Hükümet ve Üçüncü Tarafları Çözüm Üretmek İçin Sorumluluk Almaya Davet Ediyoruz" denildi.
Siirt'in Eruh ilçesi kırsalında operasyon başlatan TSK mensupları ile HPG Gerillaları arasında yaşanan çatışmada bir kadın gerilla yaşamını yitirdi
HPG, KDP-İran ile yaşanan gerginlik hakkında bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Bu çatışmanın yaşanmasından ve bir pêşmergenin şehid düşmesinden üzüntü duyduğumuzu belirtmek istiyoruz." denildi.
İran Kürdistan Demokrat Partisi (KDPİ), ile PKK arasında son günlerde yaşanan gerginlik bugün çatışmaya döndü.
Halk Savunma Merkezi Karargah Komutanı Murat Karayılan, "Çevremize 'Bu partiye oy vermelisiniz' diyebiliriz, bu hakkımızdır. Ama kalkıp da tehdit etme, 'sizi böyle ederiz, şöyle ederiz' gibi bir şey yoktur" dedi.