Tarım işçilerinin ’ölüm yolculuğu’: 5 ayda 190 ölüm
Türkiye'de ilkbaharın gelişiyle birlikte 3 milyon mevsimlik tarım işçisinin aylarca sürecek hareketliliği de başlıyor.
Şeyh Said’in A.Rahman Köprüsü’nde Yakalanışı
Yoğun istek üzerine konuya biraz daha açıklık getirme ihtiyacını hissettim.
İrade Sizin Kontrolünüzde Olmalı [ANALİZ]
Sosyal ve siyasal mühendislik büyük bir hesaptır, derin ve kapsamlı toplumsal ve psikolojik bilgi donanımı gerektiriyor.

Hpg Haberleri

Misilleme haklarının saklı olduğu belirtilen açıklamada, daha sonra şöyle denildi:
Mazlum-Der'in çağrısında; "Silah Altına Alınan Çocuklar İçin PKK, Hükümet ve Üçüncü Tarafları Çözüm Üretmek İçin Sorumluluk Almaya Davet Ediyoruz" denildi.
Siirt'in Eruh ilçesi kırsalında operasyon başlatan TSK mensupları ile HPG Gerillaları arasında yaşanan çatışmada bir kadın gerilla yaşamını yitirdi
HPG, KDP-İran ile yaşanan gerginlik hakkında bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Bu çatışmanın yaşanmasından ve bir pêşmergenin şehid düşmesinden üzüntü duyduğumuzu belirtmek istiyoruz." denildi.
Bismil’de bir vatandaşın PKK’liler tarafından kaçırılması olayı ile ilgili yazılı basın açıklaması yapan Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili soruşturmanın başlatıldığı ifade edilerek 12 kişinin yakalandığı duyuruldu.
Kobanê Yeniden İnşa Konferansı Sonuç Bildirgesi
ENCAMNAMEYA KONFERANSA JI NÛ VE AVAKIRINA KOBANÊ
Ağrı'da, HPG'liler ile askerler arasında yaşanan çatışma bölgesindeki canlı kalkanlara açılan ateş sonucu en az 1 kişinin öldüğü, 1 kişinin de yaralandığı bildirildi.
Bu tür vakalarda KCK’nın iş adamlarını aileleri ve çocukları üzerinden tehdit ettiği açıkça konuşuluyor.
İHD’nin raporuna göre, KCK eşbaşkanları Öcalan ile devlet görevlilerinin görüşmesinin Kürt siyasal hareketinde gevşemeye sebep olduğunu, nasıl olsa sorunları Öcalan görüşerek çözebilir anlayışının mücadeleyi zayıflattığını ifade etti.
KCK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan, IŞİD saldırıları nedeniyle Kürdistan Bölgesi’nde bulunan gerilla güçlerini geri çekeceklerinin sinyalini verdi.
KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, Kerkük ve Celewla’da yaşamını yitiren peşmergelerin ailelerine başsağlığında bulundu.
Azadî Hareketi Genel Sekreteri Adem Geverî ile Halkların Demokratik Partisi Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, AZADÎ TV’de Lokman Aydoğan’ın hazırladığı Rojeva Azad programına katılarak önemli açıklamalar yaptı.
Osman Baydemir: Bo borandina benda hilbijartinê divê hemû partî û hizbên kurdî xwe bikin yek. Divê nehêlin rey bêne dizîn.
Diğer Haber Başlıkları