Nasname sitesi ve Medya Ahlakı
Hakaret, ahlak dışı isnatlar, medyayı silah olarak kullanma, tetikçilik, kurumlara düşmanlık olmaması gereken bir şeydir.
PAK seçim kararını verdi
Partiya Azadiya Kurdistanê (PAK – Kürdistan Özgürlük Partisi) Türkiye’de yapılacak olan seçimlerde ittifak yapmama kararı aldı.
Barzani: Qazî’nin özgürlük yürüyüşü sürüyor
Kürdistan Bölge Başkanı Mesud Barzani, Qazî Mihemed’in başlattığı özgürlük yürüyüşünün devam ettiğini söyledi.

Hpg Haberleri

Bu tür vakalarda KCK’nın iş adamlarını aileleri ve çocukları üzerinden tehdit ettiği açıkça konuşuluyor.
İHD’nin raporuna göre, KCK eşbaşkanları Öcalan ile devlet görevlilerinin görüşmesinin Kürt siyasal hareketinde gevşemeye sebep olduğunu, nasıl olsa sorunları Öcalan görüşerek çözebilir anlayışının mücadeleyi zayıflattığını ifade etti.
KCK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan, IŞİD saldırıları nedeniyle Kürdistan Bölgesi’nde bulunan gerilla güçlerini geri çekeceklerinin sinyalini verdi.
KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, Kerkük ve Celewla’da yaşamını yitiren peşmergelerin ailelerine başsağlığında bulundu.
“Gezi Türkiye’nin Artısı, Cemaatle Kavga Eksisi Oldu”, Ruşen Çakır'ın Emek ve Adalet Platformu'ndaki söyleşisi.
Farklı tarihlerde aralık günü yaşamını yitiren gerillalar Medya Savunma Alanları’nda yapılan askeri bir törenle anıldı. Törene PKK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan, HPG komutanları ve çok sayıda gerilla da katıldı.
Kürt halkının kazanımları ve değerlerinin korunması için savunma güçlerinin ortak olması gerekiyor. Bu Ortak Komutanlık biçiminde de olabilir, meclis veya komite şeklinde de olabilir.
12 Kasım’da maskeli bir kişi tarafından 4 kurşunla katledilen Hacı İrfan Atsız’ı “PKK öldürdü” iddialarına yönelik, HPG Gever Komutanlığı bir bildiri yayınladı.
Kağızman'da bir araç içinde seyir halinde bulunan 3 HPG'linin pusu kuran özel harekat polislerince infaz edildiği öne sürüldü.
Kerkük'e bağlı Laylan yakınlarında yapılan operasyonda, 8 IŞİD mensubu etkisiz hale getirildi.
Türkiye'de PKK-devlet görüşmelerini kısmen Rojava'daki gelişmeler tetiklemişti; süreci bitirme riski taşıyan en önemli unsur da Kobani'deki savaş olabilir.
Başlangıçta mezhep temelli bir örgüt sanılan, Suriye ve Irak’ta esas olarak Şii ve Nusayrileri hedef aldığı düşünülen (IŞ)İD ne zamandır sanki sadece Kürtlerle savaşıyor.
Hükümet cephesinden PKK Yürütme Konseyi Üyesi Karayılan’ın ‘HPG açısından bu sürecin anlamı kalmamıştır’ sözlerine cevap geldi.
PKK Yürütüme Konseyi üyesi ve HPG Genel Komutanı Murat Karayılan,IŞİD'in Kobani kuşatmasının ardındaki asıl iradenin Türkiye olduğunu belirterek, “çözüm süreci” nin kendileri açısından bittiğini söyledi.