Barzanî Cejna Remezanê pîroz kir
Mesûd Barzanî, di peyama xwe ya Cejna Remezanê de pîrozbahiyeke germ li malbatên şehîdan kir û got, azadî û mayîna me berhema xwîna şehîdên serbilind ên Kurdistanê ye.
ABD Gazze’deki Katliama Doğrudan Karıştı
Ünlü düşünür Noam Chomsky, ABD’nin İsrail’e askeri ve siyasi destek vererek, Gazze’deki katliamlara doğrudan karıştığını söyledi. ABD'nin hesap vermesi gerektiğini belirten Chomsky "Müslümanlara bir kez daha ihanet etti" dedi.
Rewşa kirdkîya nuştekî
Ez hêvîdar a ke xebata kirdkîya nuştekî bi nê tempoyî roje bi roje hîna aver şiro.
DTP’nin Kazandığı Belediyeler

DTP'nin Kazandığı Belediyeler

31 Mart 2009 Salı 22:46
DTP 1 Büyükşehir, 7 il, 51 ilçe ve 40 belde olmak üzere toplam 99 Belediye başkanlığını kazandı.

DTP 1 Büyükşehir, 7 il, 51 ilçe ve 40 beldeyi kazandı. Kürt İlleri'nde AKP'ye fark atan DTP, il genel meclisi seçimlerinde Diyarbakır, Hakkari, Van, Mardin, Muş, Şırnak, Batman, Ağrı ve Iğdır'da birinci oldu.

DTP'nin kazandığı il, ilçe ve belde belediye başkanlıkları şöyle:

DİYARBAKIR
Büyükşehir Belediyesi: Osman Baydemir
Bağlar: Yüksel Baran
Bismil: Cemile Eminoğlu
Çınar: Ahmet Cengiz
Dicle: Mustafa Uyguner
Eğil: Petek Çapanoğlu
Ergani: Fesih Yalçın
Hani: Abdurrahman Zorlu
Kayapınar: Zülküf Karatekin
Kocaköy: Remzi Çallı
Kulp: M. Nesim Şimşek
Lice: Fikriye Aytin
Silvan: Fadıl Erdede
Sur: Abdullah Demirbaş
Yenişehir: Selim Kurbanoğlu
Beldeler:
Ağaçlı (Kulp): Metin Dinar
Kuyular (Hani): Seyit Narin
Özekli (Sur): Ramazan Karacadağ
Kaygusuz (Dicle): Mehmet Salık

SİİRT
Siirt merkez: Selim Sadak
Kurtalan: Necat Yılmaz
Eruh: Mehmet Melih Oktayı
Beldeler:
Gökçebağ (Civanika) Beldesi: Ahmet Bardak

URFA
Viranşehir: Leyla Güven
Ceylanpınar: İsmail Asrslan
Suruç: Ethem Şehin
Beldeler:
Yukarı Göklü: Bozan Yılmaz
Aligor (Onbirnisan): İbrahim Parıldar

MARDİN
Mazıdağı: Hasip Aktaş
Derik: Çağlar Demirel
Kızıltepe: Ferhan Türk
Nusaybin: Ayşe Gökkan
Dargeçit: Süleyman Asan
Beldeler:
Pınardere: Abdulkadir Dağ
Yeşilalan: Gülbeyaz Güneş
Sürgücü: Fikri Ökmen
Yalım: Abdulkerim Adam
Girmeli: Ömer Altun
Akarsu: Lokman Fındık
Duruca: Zeki Kavak
Kılavuz: Ahmet İnci

ŞIRNAK
Şırnak: Ramazan Uysal
Cizre: Aydın Budak
Silopi: Emin Toğurlu
İdil: Resul Sadak
Uludere: Şükran Sincar
Beytüşşebap: Yusuf Temel
Beldeler:
Balveren (Şırnak): Abdulrezak Yıldız
Kumçatı (Şırnak): Abidin Durak
Uzungeçit (Uludere): Ali Bayram
Sırtköy (İdil): Nuri Akman
Başverimli (Silopi) Sinan Uysal

BATMAN
Batman: Nejdet Atalay
Kozluk: Mehmet Reşit Haşimi
Gercüş: Esat Öner
Beldeler
Bekirhan Beldesi (Kozluk): Selahattin Bulak 

BİNGÖL
Karlıova: Ferit Çelik

TUNCELİ 
Tunceli merkez: Edibe Şahin

BİTLİS
Tatvan: Abdullah Ok
Güroymak: Mehmet Emin Özkan
Beldeler:
Kuruludere:
Ovakışla:

KARS
Digor : Muzaffer Kutay
Kağızman: Mehmet Alkan
Beldeler
Dağpınar (Digor): Ayhan Erkmen

AĞRI
Doğubeyazıt: Canan Korkmaz
Diyadin: Celal Tanrıverdi
Patnos: Yusuf Yılmaz

MUŞ
Varto: Gülşen Değer
Malazgirt: Mehmet Nuri Balcı
Bulanık: Ziya Akkaya
Beldeler:
Vartinis (merkez):
Konakkuran (Malazgirt):
Yenişem (Bulanık): Ali Haydar Aydın
Erentepe (Bulanık): Mehmet Yaşık
Molakent (Bulanık): Masar Yılmaz
Rüstemgedik (Bulanık): Halef Yüce
Elmakaya (Bulanık): Mustafa Orhan
Sarıpınar (Bulanık): Cemil Yünaçtı

HAKKARİ
Merkez: Fadıl Bedirhanoğlu
Şemdinli: Sedat Töre
Çukurca: Mehmet Kanar
Yüksekova: Ruken Yetişkin
Beldeler:
Esendere (Yüksekova): Hurşit Alptekin

IGDIR
Merkez: Mehmet Nuri Güneş
Beldeler:
Halfeli (merkez): Ömer Aksu

VAN
Merkez: Bekir Kaya
Başkale: İhsan Güler
Muradiye: İzzet Çelik
Özalp: Murat Durmaz
Edremit: Abdulkerim Sayan
Beldeler:
Bostaniçi (Merkez): Nezahat Ergüneş
Çelebibağ (Erciş): Veysel Keser

ADIYAMAN
Belde:
Bulam (Çelikhan):

AYDIN:
Beldeler:
Ovaemiri (Merkez): Muzaffer Yöndemli
Savurca (Söke): Ahmet Ölter

MERSİN
Akdeniz: M. Fazıl Türk

KONYA
Belde :
Gölyazı (Cihanbeyli) : Molla Şimşek

 

 

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları