IŞİD’le mücadelede henüz stratejimiz yok
ABD Başkanı Barack Obama, IŞİD tehdidiyle mücadele konusunda "henüz bir stratejimiz yok" dedi.
”Gazeteciyi Serbest Bırakıp Özür Dilemeliler”
Hür-Der Batman Şubesi, PKK'liler tarafından kaçırılan İLKHA muhabiri Ali Adiyaman'ın biran önce serbest bırakılıp gazeteci kaçıranların, ondan ve camiasından özür dilemesi gerektiğini kaydetti.
Kuzey Kürdistan’da İslami Hareketin Geleceği  ( I )
Kuzey Kürdistan'da bağımsız, halka dayalı, olaylara müdahil, yarına dair ümit veren bir İslami siyasi yapılanmaya ihtiyaç vardır.
BDP’nin kesinleşen belediye başkan adayları

BDP'nin kesinleşen belediye başkan adayları

26 Aralık 2013 Perşembe 18:55
BDP, Amed'deki ilk binasında düzenlenen aday tanıtım toplantısında, Amed, Botan ve Serhat bölgelerindeki bazı ile ve ilçelerin belediye başkan adayları ile eşbaşkan adaylarını açıkladı.

BDP, Amed'deki ilk binasında düzenlenen aday tanıtım toplantısında, Amed, Botan ve Serhat bölgelerindeki bazı ile ve ilçelerin belediye başkan adayları ile eşbaşkan adaylarını açıkladı.

BDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, partisinin il binasında düzenlenen aday tanıtım toplantısında, partisinin Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayının Bağımsız Mardin Milletvekili Ahmet Türk olduğunu bildirdi.

Demirtaş, Bingöl'de Dr. İlhan Çakabey, Batman'da Sabri Özdemir, Şırnak'ta Serhat Kadırhan, Adıyaman'da Erdal Yavaş, Siirt'te Tuncer Bakırhan, Elazığ'da Mehmet Özcan ve Dersim'de Mehmet Ali Bul'u aday gösterdiklerini belirtti.

İşte kesinleşen belediye başkan adayları ile eş başkan adayları:

1- Bismil (Bismil): Cemile Eminoğlu         

2- Hênê  (Hani): Abdurrahman Zorlu -Yekbun Arslan

3- Gêl (Eğil) : Petek Çapanoğlu 

4- Hezro (Hazro):  Güler Özavcı Doğru-Fuat Mehmetoğlu

5- Çinar (Çınar): Ahmet Cengiz-Rukiye Eryılmazer

6- Pîran  (Dicle): Abdulsamet Bilgin-Fevziye Arıkan

7- Pasûr (Kulp): Metin Dinar- Sadiye Süer Baran

8- Licê (Lice): Rezan Zoğurlu       

9- Farqîn (Silvan):  Yüksel Bodakçi-M. Şah Teke

10- Karaz (Kocaköy): Afullah Kar-Berivan Elif Kılıç

11- Çêrmûg (Çermik):  Cemal Aydın-Av. Suna Uysal

12- Çinguş (Çüngüş): Niyazi Yiğit              

13- Baxler (Bağlar): Birsen Kaya Akat     

14- Sur: Seyit Narin-Fatma Şıkbarut

15 -Yenişehir:  Selim Kurbanoğlu-Ülkü Baytaş

16- Peyas (Kayapınar):  M. Ali Aydın-Fatma Arşimet

17- Amed (Diyarbakır)  Gültan Kışanak - Fırat Anlı

18- Grêsira (Balpınar) : Eşder Sarıgül      

19- Qubîn (Beşiri):  Mustafa Öztürk       

20- Aviskiya Jêr (İkiköprü): Osman Karabulut    

21- Kercewsê (Gercüş): Abdulkerim Kaya-Zeynep Oduncu

22- Heskîf (Hasankeyf): Murat Tekin     

23- Hazo (Kozluk): M. Raşit Haşimi-Rahşan Çarboğa

24- Kaniya (Henê): Bekirhan- Selahattin Bulat  

25- Elîh (Batman): Sabri Özdemir-Gülistan Akel

26- Xoşkar (Sancak): Ahmet Balaman   

27- Kanîreş (Karlıova): Burhan Karabulak-Asiye Kılıç

28- Gêxî (Kiğı): Hasan Hayri Alkan           

29- Boglan (Solhan): M. Şirin Yılmaz       

30-Xolxol (Yayladere): Cengiz Göksel    

31- Çêrme (Yedisu): Doğan Açığ              

32- Azarpêrt (Adaklı): Cevat Akengin    

33- Çewlîg (Bingöl): Dr. İlhan Çakabey- Zarife Karasungur

34- Çarsenceq (Akpazar):  Hüseyin Çetinkaya   

35- Mazgêrd(Mazgirt): Meral Gündoğan-Dr. Ali Rıza Küt

36- Qisle (Nazımiye): Yusuf Çınar            

37- Pilûr (Ovacık): Mustafa Sarıgül          

38- Pilemûriye (Pülümür): Ali Rıza Dalkılıç           

39- Dêrsîm (Dersim): M. Ali Bul-Nurhayat Altun

40- Ciwanika (Gökçebağ): Serhat Çiçek

41-Hawêl (Baykan): Ali Aydın    

42- Comanî (Atabağı): Muammer Canbulat        

43- Ziyaret (Ziyaret): Enes Cengiz           

44- Zoqeyd (Kayabağlar):  Şemsettin Bektaş     

45- Bîdar (Beğendik): Dıjvar Olaş             

46- Dih (Eruh): Hüseyin Kılıç- Eda Kilis

47- Misircê (Kurtalan): Nejat Yılmaz -Hatice Gülsen

48- Xisxêr  (Pervari): Dr. Ferhat Yasan   

49- Şêrwan (Şirvan): Dr. Zeki Şenduryıldız          

50- Sêrt (Siirt): Tuncer Bakırhan - Belkıs Epözdemir

51-Dêrika Çîyayê Mazî (Derik): Sebahat Çetinkaya         

52- Qoser ( Kızıltepe):  İsmail Ası- Leyla Salman

53- Şemrex  (Mazıdağı) : Nejla Yıldırım 

54- Nisêbînê (Nusaybin):Sara Kaya        

55- Mehsertê (Ömerli): Süleyman Tekin -Gülbin Özmen

56- Stewrê (Savur): M. Aydın Alökmen-Gurbet Tekin

57- Rişmil (Yeşilli)- Nilüfer Elik Yılmaz     

58- Mêrdîn (Mardin): Ahmet Türk-Hafize Aymelek

59- Gûndikê Melê (Balveren): Abdulcelil Bayram            

60- Qesrîk (Kasrik) : Abdullah Kültür      

61-Cizîra Botan (Cizre): Leyla İmret        

62- Elkê (Beytüşşebap): Seyran Arğan  

63- Basa (Güçlükonak): Agit Aktuğ-Evin İğdi

64- Finik (Fındık): Ahmet Ece    

65- Hezex (İdil) :  Hikmet Demir- Nevin Oyman

66- Erebanê (Karalar): Kerim Özkan       

67- Deştadarê (Sırtköy): Ahmet Abay   

68- Silopî (Silopi): Emine Akça   

69- Tilqebîn (Başverimli): Rabia Tekas   

70- Gite (Çalışkan): Seyfettin Kaplan     

71- Besbin (Görümlü): Gafur Rüzgar     

72- Qilaban (Uludere):  Zeynep Üren    

73- Hêlal (Hilal) - Fevzi Kara-Yıldız Dalmaş

74- Sêgirkê (Şenoba):  Faysal Babat       

75- Dara Hênê (Uzungeçit)- Hesin Aydemir       

76- Şirnex (Şırnak): Av. Serhat Kadırhan- Özlem Onuk

77- Tirmal (Üçocak): Aziz Doğan              

78- Dep (Karakoçan): Burhan Kocaman 

79- Sarucan(Sarıcan): Bekir Polat            

80- Maciran (Kovancılar): M. Hayri Aydoğdu      

81- Vertetil (Yazıkonak): Halef Ortaç     

82- Hoğu (Yurtbaşı): Cahit Alan

83- Perçenk (Akçakiraz): Derbas Söğüt 

84- Guleman(Alacakaya):  Orhan Yılmaz              

85- Maden (Maden) : Rıdvan Tekin       

86- Xarpêt (Elazığ): Mehmet Özcan       

87- Ereban (Araban): Hacı Ateş

88- Eslahîye (Islahiye): Dilbaz Gökalp    

89- Bêlqiz (Nizip) : Mehmet Satan          

90- Qurêder (Nurdağı): Şahin Erdoğan 

91- Şahînbeg (Şahinbey): Mehmet Aydın           

92- Şehîd Kamil (Şehit Kamil): Bozan Karayılan 

93- Cîngife (Yavuzeli):  Hasan Üzümcü  

94- Karkamış: Sait Budak             

95- Kumîr (Kömür): Hüseyin Yuka           

96- Besnî (Besni): Şevket Korkmaz         

97- Hawedon (Suvarlı): Sinan Kaya               

98- Keysun (Çakırhöyük): Hacı Doğan   

99- Cêlikan (Çelikhan): Mehmet Ünal   

100- Kolik (Kahta): Mehmet Polat          

101- Bulam (Pınarbaşı): Mehmet Çalğan             

102- Bala (Balyan): Rıza Büyükkaya        

103- Şambayat (Şambayat)- Aziz Oğuz 

104- Alduş (Gerger): Bilal Toktamış        

105- Serêgolê (Gölbaşı)- Abdurrahman Tekküpeli             

106- Semsûr (Adıyaman): Erdal Yavaş 

107- Akdeniz (Akdeniz):Yüksel Mutlu  

108- Toroslar (Toroslar): Bedrettin Gündeş        

109- Cîhanbeylî (Cihanbeyli): Av. Enver Küçükyıldız        

110- Kulaqê (Kulu): Mustafa Çakır-Esin Akgül

111- Xizan (Hizan): İhsan Uğur

(ANF)

Diğer Haberler