Hizbullah, Müslüman Kürtlerin hamisi mi?
Hizbullah ancak PKK'den Kürdistanî zemini almak ve o zemine yerleşmek için meşru bir gerekçeye sarılabilir.
Altan Tan’dan Mustafa Karasu’ya Açık Mektup
HDP Diyarbakır milletvekili Altan Tan, Kobani ayaklanması vesilesiyle HDP'yi eleştirdiği için, PKK'li yetkililerden Mustafa Karasu'nun eleştirisine maruz kalmıştı. Altan Tan, bu eleştiriye açık bir mektupla cevap verdi.
Hüda-Par ne yapmalı veya neyi yapmamalı?
Dara veya suya düşen yılana da sarılır ama gene de sabretmek, direnmek ve doğru yoldan ayrılmamak en doğrusudur.

Anf Haberleri

Amed'de gece yarısı, jandarma özel harekat birlikleri ve zırhlı araçlar, Amed-Elezîz karayolundan Yenişehir ilçesine girdi.
Li yek ji dibistanên ku hat şewitandin peykerê Ataturk ê li Dibistana Seretayî Bahtiyar Aydin ji aliyê ciwanan ve ji cihê wê hat hilkirin. Komek ciwan jî bombeya deng avêtin Tabura Topçu ya di ketina navçeyê de.
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon, Batı Kürdistan (Rojava)’ın Kobanê şehrindeki DAİŞ saldırıları konusunda bir açıklama yaparak Kobanê’deki sivil halkın korunması için acilen harekete geçilmesi çağrısında bulundu.
PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın ablası Havva Keser Adana'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
Türkiye'de meclisin TSK'ya Suriye ve Irak'ta sınır ötesi operasyona yetki veren tezkereyi onaylaması, İngiltere basınında geniş yer buluyor.
Kobanê Kantonu Başkanı Enver Müslim, Kobanê'nin durumunun kötü olduğunu belirtti.
İngiltere basınında bugün Hong Kong'daki gösteriler ve IŞİD'e karşı mücadeleye ilişkin haber ve yorumlar öne çıkıyor.
HDP’li vekillerden Selma Irmak, Rojava’nın uluslararası güçler tarafından resmi olarak tanınmasını istedi.
Hevserokatiya Konseya Rêveber a KCK’ê, banga tevlîbûna ji berxwedana Kobanê re û têkoşîna li dijî çeteyên DAIŞ di serî de ji bo gelê Riha xwest bibe têkoşîna tevayî gelê Kurdistanê.
PYD Eş Başkanı Salih Müslüm, “Kobanê için kim ne yapacaksa şimdi yapmalı" dedi.
ABD’de yayınlanan Wall Street Journal gazetesinin editöryal başyazısında Türkiye’nin artık ABD’nin müttefiki olmadığı ifade edildi.
DTK-HDP-DBP heyetinin Rojava temasları sona erdi. Son olarak Cizîre Demokratik Özerk Yönetimi ile biraraya gelen heyet üyeleri Kürtler arası ortak mekanizmaların önemine dikkat çekti.
Batı Kürdistan savunma gücü YPG ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ve diğer bazı silahlı muhalefet grupları arasında Fırat bölgesinde IŞİD'e karşı Ortak Eylem Merkezi oluşturuldu.
Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) çeteleri tarafından kaçırıldıktan 16 yaşındaki Ezidi kadın X.C., bir aylık esareti boyunca maruz kaldığı insanlık dışı uygulamaları anlattı.