Fed parasal genişlemeyi bitirdi, şimdi ne olacak?
ABD Merkez Bankası Fed 2008 küresel krizinden bu yana piyasalara sağladığı likidite desteğini sonlandırdı. Gerekçe ise ABD ekonomisinin artık suni desteğe ihtiyaç duymaması. Fed'in kararlarının Türkiye gibi gelişen ülkeleri de etkilemesi bekleniyor.
’Devlet Kürtlerin Haklarını Hemen Vermeli’
HÜDA PAR Genel Sekreteri Mehmet Yavuz, devletin Kürt halkının, Kürt olmaktan kaynaklı bütün haklarını zaman geçirmeden hemen vermesi gerektiğini belirtti.
Kobanî yolundaki Pêşmergeye Kur’an hediye edildi
Kobanî'ye doğru yola çıkan Kürdistan Pêşmerge Güçleri'ne İbrahim Halil Gümrük Kapısı önünde bir genç Kur'an-ı Kerim hediye etti.

Anf Haberleri

DTK Eşbaşkanı Hatip Dicle, Bingöl’de Hüda-Par üyesi bir kişinin öldürülmesini provokasyon olarak değerlendirdi.
Amed'de gece yarısı, jandarma özel harekat birlikleri ve zırhlı araçlar, Amed-Elezîz karayolundan Yenişehir ilçesine girdi.
Li yek ji dibistanên ku hat şewitandin peykerê Ataturk ê li Dibistana Seretayî Bahtiyar Aydin ji aliyê ciwanan ve ji cihê wê hat hilkirin. Komek ciwan jî bombeya deng avêtin Tabura Topçu ya di ketina navçeyê de.
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon, Batı Kürdistan (Rojava)’ın Kobanê şehrindeki DAİŞ saldırıları konusunda bir açıklama yaparak Kobanê’deki sivil halkın korunması için acilen harekete geçilmesi çağrısında bulundu.
Li Kobaniya Rojavayê Kurdistanê şerê di navbera şervanên kurd û çekdarên DAÎŞê de hêj didome.
Türkiye'de meclisin TSK'ya Suriye ve Irak'ta sınır ötesi operasyona yetki veren tezkereyi onaylaması, İngiltere basınında geniş yer buluyor.
Kobanê Kantonu Başkanı Enver Müslim, Kobanê'nin durumunun kötü olduğunu belirtti.
İngiltere basınında bugün Hong Kong'daki gösteriler ve IŞİD'e karşı mücadeleye ilişkin haber ve yorumlar öne çıkıyor.
HDP’li vekillerden Selma Irmak, Rojava’nın uluslararası güçler tarafından resmi olarak tanınmasını istedi.
Hevserokatiya Konseya Rêveber a KCK’ê, banga tevlîbûna ji berxwedana Kobanê re û têkoşîna li dijî çeteyên DAIŞ di serî de ji bo gelê Riha xwest bibe têkoşîna tevayî gelê Kurdistanê.
PYD Eş Başkanı Salih Müslüm, “Kobanê için kim ne yapacaksa şimdi yapmalı" dedi.
ABD’de yayınlanan Wall Street Journal gazetesinin editöryal başyazısında Türkiye’nin artık ABD’nin müttefiki olmadığı ifade edildi.
DTK-HDP-DBP heyetinin Rojava temasları sona erdi. Son olarak Cizîre Demokratik Özerk Yönetimi ile biraraya gelen heyet üyeleri Kürtler arası ortak mekanizmaların önemine dikkat çekti.
Batı Kürdistan savunma gücü YPG ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ve diğer bazı silahlı muhalefet grupları arasında Fırat bölgesinde IŞİD'e karşı Ortak Eylem Merkezi oluşturuldu.