90.Yılında Kürt Ayaklanması ve Şeyh Said Konferansı
Almanya'nın Hamburg kentinde, 90.yılında Kürt Ayaklanması ve Şeyh Said konulu konferans verilecek. '90.yılında 1925 Kürt Milli Hareketi' başlığıyla verilecek konferansı Ali Haydar Koç sunacak.
Selam Saadi: Peşmerge Kobani’den çekilsin
Eğer Kürtler’in devlet sahibi olma fırsatı da ortaya çıkarsa, en iyi durumda birkaç devlete sahip olacaklardır.
HDP’nin Seçimi ve İslami Kesim Meselesi
Kuzey Kürdistan’daki bazı cemaatlerle ittifak da düşünülebilir ki bu cemaatlerin hiçbiri tabanlarını AKP’den koparıp HDP’ye kanalize edemezler.

Anf Haberleri

ABD Başkanı Barak Obama, Hindistan'ın Cumhuriyet Günü kutlamalarının onur konuğu olarak Pazar günü Hindistan ziyareti başladı.
Körfez ülkelerinin ortalama büyüme oranları ise 2014’de yüzde 3,7 iken, bu yıl içinde bu oran yüzde 3,4 olacak.
İsrail'deki Taylandlı göçmen işçilerin durumu, 37 yaşındaki Praiwan Seesukha'nın 17 saatlik çalışma sonrasında hayatını kaybetmesinin ardında tekrar gündeme geldi.
PYD Avrupa Temsilciliği, Suriye ve İran rejimleri Hesekê'de Kürtlere yönelik yeni planlar peşinde olduğuna dikkat çekti.
Hür Dava Partisi Araştırma ve Geliştirme Birim Başkanlığı tarafından Cizre ve Aralık 2014 saldırılarıyla ilgili bir rapor yayımlandı.
Halkların Demokratik Partisi (HDP) 2015 yılında yapılacak seçimler için Fransa’nın Başkenti Paris’te HDP ve HDK brleşenleriyle bir toplantı gerçekleştirdi.
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş gündemdeki konuları ANF'ye değerlendirdi.
Fransa'nın başkenti Paris'te 7 Ocak günü Charlie Hebdo mizah dergisine yönelik saldırının yol açtığı şok henüz dinmedi.
Onbinlerce Kobanêliyi ağırlayan Suruç’ta, çocuklar için mama, süt ve çocuk bezinin neredeyse tükendiği öğrenildi. 6-7 Ekim olaylarının Kürdistan ve Türkiye halkının yardımlarını yavaşlattığı tespit edildi.
Mersin, Adana ve Hatay ilini kapsayan Alevilerin sorunlarını değerlendirme toplantısı Mersin Kent Konsey Salonunda yapıldı.
Cizre'nin Cudi Mahallesinde mahalleye zırhlı araçlarla giren özel harekat timleri ile PKK'lı grup arasında arasında çatışmada bir çocuk hayatını kaybetti.
Dayikên Şemiyê yên Cizîrê di çalakiya xwe hefteyî de aqubeta Sabrî û Abîdîn Polat ên li gundê Ortakoy yê Silopiyayê di sala 1994'an de ji aliyê leşkeran ve hatin binçavkirin û careke din tu agahî jênehatin girtin pirsîn.
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Barışın yolu daha çok çalışmak ve siyaseten güçlü olmaktır" dedi.
Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK'lilerin saldırıları sonucu katledilen kişinin HÜDA PAR üyesi Aziz Deniz'in babası 65 yaşındaki Abdullah Deniz olduğu öğrenildi. Öte yandan Cizredeki PKK saldırının an itibaryla şiddetlenerek devam ettiği belirtildi.
Diğer Haber Başlıkları
ÖNE ÇIKAN HABERLER