Çözüm Süreci, Seçimler ve HDP
Kürtlerin, Türklerle (olayımızda solcu Türkler) ittifakı olumludur. Lakin bu ittifakın ‘Kürt İttifakını’ ötelemesi, gereksizliğini ima etmesi kabul edilemez.
 Kürd Entelektüeli ve Kürdistanî Bilginin Kaynağı
Evinde çocuğuyla Fransızca konuşan bir Kürd entelektüelinin psikolojisiyle Kız Kulesi’nde çocuğuna Türkçe şiirler düzen bir Kürd entelektüelinin psikolojisi arasında yalnızca birkaç gram romantizm farkı vardır.
Memleketin Kürt partileri ve liderleri
İslami referanslara sahip, ama birçok bakımdan ‘Kurdî’ olan bir diğer parti de HÜDA-PAR’dır.

Anf Haberleri

Devletin Maraş katliamı ile yüzleşmesi gerektiğini aktaran Tuncel, hükmet sözcülerinin Dersim için sözlü olarak özür dilemesini de eleştirdi.
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İzmir il kongresinde yaptığı konuşmada seçim barajını tarumar edeceklerini söyledi.
DTK Eşbaşkanı Hatip Dicle, Öcalan'ın ''5-6 senedir burada sürdürdüğümüz diyalog bugün bir müzakere taslağı üzerinde anlaşmaya kadar ulaştırabilmiş durumdayız' dediğini ifade etti.
Amed Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelli Şube Müdürlüğü’ne bağlı Kürtçe Sesli Kütüphane Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda faaliyetlerine başladı.
HDP Amed Milletvekili Nursel Aydoğan, Kobanêli çocuklara AFAD tarafından verilen Türkçe ve Arapça eğitim hakkında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.
Katolik aleminin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, saat 17.00'de askeri törenle Türkiye'den ayrıldı.
PKK Lideri Abdullah Öcalan, sürecin bundan sonraki tüm aşamalarında, çözümün yasal güvencelerinin oluşturulmasının elzem olduğunu söyledi.
PKK'nin öncü kadrolarından Ali Haydar Kaytan’ın annesi Gülizar Kaytan bugün sabah saatlerinde vefat etti.
Wan’da ilk Kirmanckî dil kursu açıldı. Kürtçe’nin Kirmanckî lehçesinde açılan dil kursuna ilgi ise yoğun.
Mardin'in Kızıltepe ilçesinde mısır tarlasında iki erkek cesedi bulundu. Cesetlerin silahla vurulduktan sonra yakıldıkları tespit edildi.
KCK Yürütme Konseyi Üyesi Sabri Ok, Kürt Özgürlük Hareketi'nin çıkış gerekçesinin ortada durduğu bir sırada silahsızlanmanın da, geri çekilmenin de mümkün olmadığını ifade etti.
12 Kasım’da maskeli bir kişi tarafından 4 kurşunla katledilen Hacı İrfan Atsız’ı “PKK öldürdü” iddialarına yönelik, HPG Gever Komutanlığı bir bildiri yayınladı.
HDP İmralı heyeti, Başbakanı Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile görüştü. Görüşme ardından basına açıklama yapan heyet, Abdullah Öcalan ile görüşmek için heyetin yakında İmralı’ya gideceğini belirtti.
Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü, HDK Eşsözcülüğüne seçildi.
Diğer Haber Başlıkları
ÖNE ÇIKAN HABERLER