HDP’nin açıklanmayan 2 anketi
Halkların Demokratik Partisi (HDP), kendi seçmenini mercek altına aldı ve şaşırtıcı sonuçlar elde etti.
Pardon! Sizi Pardonlarla Rahatsız Ettim
Kendi köyümüzün, kentimizin ismini söylerken bile kendimizi suçlu hissediyoruz. Hayatımız ikilemlerle dopdoludur.
Eyüp Karacadağ: Emlakçı İdi Dolandırıcı Çıktı
Diyarbakır’da Netpa Emlak’ı işleten baba-oğul, müşterilerini dolandırarak kayıplara karıştı.

Anf Haberleri

BBC ve El Cezire ayarında yayın yapan Güney Kürdistan merkezli Rudaw TV'nin internet sitesi, Türkiye'de iletişimden sorumlu kurum olan TİB'in idari kararıyla erişimi engellendi.
Cumartesi Anneleri 538. buluşmalarında 20 Temmuz 1992 tarihinde kaybedilen Hasan Gülünay’ın akıbetini sordu.
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş: Birlikte çözümler üreteceğiz. Biz buna hazırız. Biz ilkelerimizi koalisyon görüşmelerinde sonuna kadar savunacağız. 3 ilkemiz var; demokrasi, adalet ve barış ilkeleri.. bunları hep söyledik.
İran rejimi, İran sınırından Çaldıran’a geçmek isteyen bir avukatı katletti.
PKK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan: Türkiye siyaseti ve devleti Kürt toplumsal iradesinin gerçekleşmiş olan hakikatini görecek mi, görmeyecek mi; Kürt halkına bu kadar yıldır yapılan soykırımları, katliamları mahkum edecek mi, etmeyecek mi?
Ankara’da HDP için anketörlük yapan Merve Temkin (26) ve Mahmut Çelik (38) HDP Genel Merkezi’nin yüz metre ilerisindeki ara sokakta kimliği belirsiz kişilerin bıçaklı saldırısına uğradı.
Yazılı bir açıklama yapan YPG Genel Komutanlığı, Rojava Kürdistanı’nın kantonlarının her yerini DAİŞ çetelerinden temizleme operasyonlarının devam ettiğini belirtti.
Kürdistani bütün çevrelerden Diyarbakır’daki seçim öncesi ve sonrasında meydana gelen olaylara ilişkin öngörü, düşünce ve önerilerini almaya çalıştık.
KCK: DDKD ve AZADÎ çevresinin seçim ittifakı yaparak, Nûbihar ve Zehra çevresinin destekleyerek ulusal birliği güçlendiren tutum içinde olmaları da bu seçim başarısında önemli bir rol oynamıştır.
Amed’de silahlı gruplar tarafından öldürülenlerin Özgür Yurttaş Derneği üyeleri Bayram Dağtan, Emin Ensen ve Bayram Özelçi olduğu öğrenildi.
Ciwan Arslan ê 17 salî ku di mîtînga HDP'ê ya Amedê de piştî êrîşa bombeyî birîndar bû, li nexweşxaneya lê dihat dermankirin jiyana xwe ji dest da. Cenazeya Arslan şandin navçeya Bismilê.
Li gelek bajarên kantonên Rojavayê Kurdistanê, Kurdistanî daketin kolanan û serketina HDP'ê ya di hilbijartinên giştî yên parlamenteriyê de pîroz kirin.
Diyarbakır bugün çok sessiz. Bu sessizliği arada bir HDP bayrakları ile yolda geçen arabaların korna sesleri bölüyor.
Diyarbakır’da bulunan tüm sivil toplum örgütleri AZC Plaza önünde bir araya gelerek, bombalı saldırının gerçekleştiği alana doğru yürüdü, barış isteği bir kez daha dile getirildi, saldırı yerine karanfiller bırakıldı.
Diğer Haber Başlıkları