Tunus’ta seçime katılan adayların oy oranları açıklandı
Tunus'ta Yüksek Seçim Kurulu (YSK), cumhurbaşkanlığı seçimine katılan adayların oy oranlarını açıkladı.
Ji Raya Giştî ya Kurdistanê re
Em bangî her kesî dikin ku hêzê bidin deng û xebatên “Hereketa Îslamî ya Kurdistanê/Hereketa AZADΔ ku li Kurdistanê bi hesasiyetên Îslamî, têkoşîna netewî û tifaqa netewî kiribe navenda armanc siyaseta xwe.
AZADÎ Hareketi’nden Son Gelişmelere İlişkin Açıklama
Türkiye Devleti’ne Kürdistan’daki tüm sivil ve siyasi oluşumların tanınması ve onlara yönelik yapılan gayri meşru ve hukukî olmayan tüm kısıtlayıcı uygulamaların kaldırılması için çağrıda bulunuyoruz.

Anf Haberleri

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde mısır tarlasında iki erkek cesedi bulundu. Cesetlerin silahla vurulduktan sonra yakıldıkları tespit edildi.
KCK Yürütme Konseyi Üyesi Sabri Ok, Kürt Özgürlük Hareketi'nin çıkış gerekçesinin ortada durduğu bir sırada silahsızlanmanın da, geri çekilmenin de mümkün olmadığını ifade etti.
12 Kasım’da maskeli bir kişi tarafından 4 kurşunla katledilen Hacı İrfan Atsız’ı “PKK öldürdü” iddialarına yönelik, HPG Gever Komutanlığı bir bildiri yayınladı.
HDP İmralı heyeti, Başbakanı Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile görüştü. Görüşme ardından basına açıklama yapan heyet, Abdullah Öcalan ile görüşmek için heyetin yakında İmralı’ya gideceğini belirtti.
Suriye'nin Türkiye sınırındaki Kobani'de Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) ve Kürt güçleri arasındaki çatışmalar şiddetini artırarak devam ederken, YPG ve peşmergenin IŞİD'in ikmal hatlarından birisini kestiği belirtildi.
Alman Frankfurter Allgemeinzeitung'un eski yayın yönetmeni Udo Ulfkotte, Türkiye’de birçok gazetecinin Alman gizli servisi BND ve Amerika'nın Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA’ya çalıştığını iddia etti.
PKK Merkez Komitesi üyesi Harun Koçgiri, PKK/HDP'li yöneticilerin hedef göstermesi üzerine gerçekleşen saldırılarda 9 üyesini yitiren HÜDA PAR camiasına çirkin iftiralar yöneltti.
Rojava’nın Kobanî kentinde Kürd güçleriyle IŞİD örgütü arasında şiddetli çatışmalar meydana gelirken, savaş uçakları da güne bombardımanla başladı.
Şirnex (Şırnak)’de kentteki 12 mahalle ile iki meydanın ismi Kürtçe olarak değiştirildi. Belediye Meclisi, Vakıfkent Mahallesine Kobanê Mahallesi ismi verdi.
Meclis’te gazetecilerle bir araya gelen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş HDP PM üyesi Ahmet Karataş’a yapılan saldırı başta olmak üzere gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.
Dev Maden Sen, ekim ayında madenlerde 28 işçinin öldüğünü, 10'unun yaralandığını açıkladı. Sendika, iş cinayetlerinin sorumlusu olarak hükümet, işveren ve yandaş sendikaları işaret etti.
Peşmergeler Kobanê direnişi ve savunması için kendilerinden istenen her şeyi büyük bir fedakarlık içerisinde yerine getiriyor.
KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Cemil Bayık, DAİŞ’e karşı verilen mücadeleyle Kürtlerin sorunlarının uluslararası alana taşındığını ifade etti.
DTK Eşbaşkanı Hatip Dicle, Bingöl’de Hüda-Par üyesi bir kişinin öldürülmesini provokasyon olarak değerlendirdi.