Bayık: Artık tek taraflı ateşkes olmayacak
PKK lideri ve KCK Eş Başkanı Cemil Bayık, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'ndeki Kandil Dağları'nda BBC Türkçe'nin sorularını yanıtladı.
Diyarbakır Barosu: Olay yeri incelmesi provake edildi
Diyarbakır Barosu: Cumhuriyet Başsavcısının katılımı ile yapılacak olan olay yeri incelmesi, provake edilerek engellenmiştir.
TAHİR ELÇİ İÇİN: Ey evlad-ı Kerbela!
TAHİR ELÇİ İÇİN: Ey evlad-ı Kerbela!

Anf Haberleri

DR. ERHAN ÖZEL HAKKINDAKİ "MİT İLE İLİŞKİDE OLDUĞU" İDDİASI TÜMÜYLE GERÇEK DIŞI
ANF'nin elinde delil olmadığı halde bir vatandaşı MİT elemanı olarak ilan etmesinden hareketle yaptığımız araştırmada; ANF yöneticisi İsmet Kayhan'ın başka bir Özer'le ilginç serüvenine ulaştık.
'Dr. Bereday' ( Dr. Erhan Özel) Olayı’nda TC ve PKK’nin Yöntem Aynılığı
Patlama süphelisi olarak gözaltına alınan Erhan Özel, hakkında medyada yer alan suçlama ve karalamalara cevap verdi.
Heyeta HDP'ê li gundê Zergelê yê ji aliyê balafirên şer ên Tirk ve hat bombebarankirin û 8 welatiyên sivîl lê hatin qetilkirin lêkolîn kir û wiha got: "Bêguman û fikar li gund komkujiyek sivîl pêk hat."
Murat Karayılan, “Türk Ordusu’nun kendileri için “öncelikli hedef olmadığını” söyledi.
BBC ve El Cezire ayarında yayın yapan Güney Kürdistan merkezli Rudaw TV'nin internet sitesi, Türkiye'de iletişimden sorumlu kurum olan TİB'in idari kararıyla erişimi engellendi.
Cumartesi Anneleri 538. buluşmalarında 20 Temmuz 1992 tarihinde kaybedilen Hasan Gülünay’ın akıbetini sordu.
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş: Birlikte çözümler üreteceğiz. Biz buna hazırız. Biz ilkelerimizi koalisyon görüşmelerinde sonuna kadar savunacağız. 3 ilkemiz var; demokrasi, adalet ve barış ilkeleri.. bunları hep söyledik.
İran rejimi, İran sınırından Çaldıran’a geçmek isteyen bir avukatı katletti.
KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanlığı “artık ateşkes tutumunun istismar edilmesini kabul etmeyeceğiz” dedi.
AMATEM'in kurucusu ve TBMM Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu üyesi Psikiyatrist Prof. Dr. Mansur Beyazyürek, bağımlıyı tedavi edecek ilaçların yurtdışından bilerek getirilmediğini savundu.
Bu çamurun içinde hasbî İslâmcılığın yaşama şansı olabilir miydi?
1980 yılının Mayıs ve Temmuz aylarında 57 kişinin yaşamını yitirdiği Çorum Katliamı protesto edildi. Eyleme HDP'li milletvekilleri de katıldı.
Diğer Haber Başlıkları