Ji Raya Giştî ya Kurdistanê re
Em bangî her kesî dikin ku hêzê bidin deng û xebatên “Hereketa Îslamî ya Kurdistanê/Hereketa AZADΔ ku li Kurdistanê bi hesasiyetên Îslamî, têkoşîna netewî û tifaqa netewî kiribe navenda armanc siyaseta xwe.
AZADÎ Hareketi’nden Son Gelişmelere İlişkin Açıklama
Türkiye Devleti’ne Kürdistan’daki tüm sivil ve siyasi oluşumların tanınması ve onlara yönelik yapılan gayri meşru ve hukukî olmayan tüm kısıtlayıcı uygulamaların kaldırılması için çağrıda bulunuyoruz.
PKK Silahı Değil, Şiddeti Bırakmalıdır
Akıllı veya akılsız insanların bizim adımıza konuşması komedisine son verilmelidir. Öcalan ve PKK ne yapacağını önce Kürtlerle kararlaştırmalı, tartışmalı, müzakere etmelidir.

Anf Haberleri

12 Kasım’da maskeli bir kişi tarafından 4 kurşunla katledilen Hacı İrfan Atsız’ı “PKK öldürdü” iddialarına yönelik, HPG Gever Komutanlığı bir bildiri yayınladı.
HDP İmralı heyeti, Başbakanı Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile görüştü. Görüşme ardından basına açıklama yapan heyet, Abdullah Öcalan ile görüşmek için heyetin yakında İmralı’ya gideceğini belirtti.
Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü, HDK Eşsözcülüğüne seçildi.
Li Kozanê wesayîta karker têde qulipî. Di qezayê de 3 jê giran 12 karker birîndar bûn.
PKK Merkez Komitesi üyesi Harun Koçgiri, PKK/HDP'li yöneticilerin hedef göstermesi üzerine gerçekleşen saldırılarda 9 üyesini yitiren HÜDA PAR camiasına çirkin iftiralar yöneltti.
Rojava’nın Kobanî kentinde Kürd güçleriyle IŞİD örgütü arasında şiddetli çatışmalar meydana gelirken, savaş uçakları da güne bombardımanla başladı.
Şirnex (Şırnak)’de kentteki 12 mahalle ile iki meydanın ismi Kürtçe olarak değiştirildi. Belediye Meclisi, Vakıfkent Mahallesine Kobanê Mahallesi ismi verdi.
Meclis’te gazetecilerle bir araya gelen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş HDP PM üyesi Ahmet Karataş’a yapılan saldırı başta olmak üzere gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.
Dev Maden Sen, ekim ayında madenlerde 28 işçinin öldüğünü, 10'unun yaralandığını açıkladı. Sendika, iş cinayetlerinin sorumlusu olarak hükümet, işveren ve yandaş sendikaları işaret etti.
Peşmergeler Kobanê direnişi ve savunması için kendilerinden istenen her şeyi büyük bir fedakarlık içerisinde yerine getiriyor.
KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Cemil Bayık, DAİŞ’e karşı verilen mücadeleyle Kürtlerin sorunlarının uluslararası alana taşındığını ifade etti.
DTK Eşbaşkanı Hatip Dicle, Bingöl’de Hüda-Par üyesi bir kişinin öldürülmesini provokasyon olarak değerlendirdi.
Amed'de gece yarısı, jandarma özel harekat birlikleri ve zırhlı araçlar, Amed-Elezîz karayolundan Yenişehir ilçesine girdi.
Li yek ji dibistanên ku hat şewitandin peykerê Ataturk ê li Dibistana Seretayî Bahtiyar Aydin ji aliyê ciwanan ve ji cihê wê hat hilkirin. Komek ciwan jî bombeya deng avêtin Tabura Topçu ya di ketina navçeyê de.
Diğer Haber Başlıkları
23 Kasım 2014 Pazar 00:23
23 Kasım 2014 Pazar 00:09
22 Kasım 2014 Cumartesi 22:06
22 Kasım 2014 Cumartesi 22:05
22 Kasım 2014 Cumartesi 20:58
22 Kasım 2014 Cumartesi 17:21
22 Kasım 2014 Cumartesi 11:11
22 Kasım 2014 Cumartesi 11:08
22 Kasım 2014 Cumartesi 09:35
22 Kasım 2014 Cumartesi 08:55