Hasan Cemal, Erdoğan’a ayna tuttu
Kürtleri nasıl kazanırım diye değil, Kürtleri nasıl böler, o eski üniter, tekçi, milliyetçi devlet yapısını nasıl olur da devam ettiririm diye düşünülüyor senin dünyanda.
Özgür-Der Başkanı Kaya’dan Ulusalcı Refleks
Özgür-Der Genel Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’nin PKK/PYD’nin koltuk değneği durumuna getirildiği savunuldu.
26 Ekim (Pazar) Günü Saatler Geri Alınacak
Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler 26 Ekim'de 04.00'ten itibaren 1 saat geri alınacak.

Anf Haberleri

DTK Eşbaşkanı Hatip Dicle, Bingöl’de Hüda-Par üyesi bir kişinin öldürülmesini provokasyon olarak değerlendirdi.
Amed'de gece yarısı, jandarma özel harekat birlikleri ve zırhlı araçlar, Amed-Elezîz karayolundan Yenişehir ilçesine girdi.
Li yek ji dibistanên ku hat şewitandin peykerê Ataturk ê li Dibistana Seretayî Bahtiyar Aydin ji aliyê ciwanan ve ji cihê wê hat hilkirin. Komek ciwan jî bombeya deng avêtin Tabura Topçu ya di ketina navçeyê de.
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon, Batı Kürdistan (Rojava)’ın Kobanê şehrindeki DAİŞ saldırıları konusunda bir açıklama yaparak Kobanê’deki sivil halkın korunması için acilen harekete geçilmesi çağrısında bulundu.
Li Kobaniya Rojavayê Kurdistanê şerê di navbera şervanên kurd û çekdarên DAÎŞê de hêj didome.
Türkiye'de meclisin TSK'ya Suriye ve Irak'ta sınır ötesi operasyona yetki veren tezkereyi onaylaması, İngiltere basınında geniş yer buluyor.
Kobanê Kantonu Başkanı Enver Müslim, Kobanê'nin durumunun kötü olduğunu belirtti.
İngiltere basınında bugün Hong Kong'daki gösteriler ve IŞİD'e karşı mücadeleye ilişkin haber ve yorumlar öne çıkıyor.
HDP’li vekillerden Selma Irmak, Rojava’nın uluslararası güçler tarafından resmi olarak tanınmasını istedi.
Hevserokatiya Konseya Rêveber a KCK’ê, banga tevlîbûna ji berxwedana Kobanê re û têkoşîna li dijî çeteyên DAIŞ di serî de ji bo gelê Riha xwest bibe têkoşîna tevayî gelê Kurdistanê.
PYD Eş Başkanı Salih Müslüm, “Kobanê için kim ne yapacaksa şimdi yapmalı" dedi.
ABD’de yayınlanan Wall Street Journal gazetesinin editöryal başyazısında Türkiye’nin artık ABD’nin müttefiki olmadığı ifade edildi.
DTK-HDP-DBP heyetinin Rojava temasları sona erdi. Son olarak Cizîre Demokratik Özerk Yönetimi ile biraraya gelen heyet üyeleri Kürtler arası ortak mekanizmaların önemine dikkat çekti.
Batı Kürdistan savunma gücü YPG ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ve diğer bazı silahlı muhalefet grupları arasında Fırat bölgesinde IŞİD'e karşı Ortak Eylem Merkezi oluşturuldu.