Türkiye ile İran neden savaşmıyor?
Türkiye ve İran, statükonun parçalanmasından ve Kürtlerin bundan yararlanmasından korkuyorlar ve bu korku işbirliklerinin gerekçesidir.
Rûsya: Bila Tirkiye karê ji xwe mezintir neke
Serokê Rûsya Vladîmêr Putîn bi tundî gef li Tirkiyeyê xwar û ragihand ku, bila artêşa xwe neşîne nav axa Sûriyê û karê ji ji xwe mezintir neke.
ENCAMNAMEYA LIJNEYA GIŞTÎ YA DUYEM A KCDê
Lijneya KCDê (Kongreya Civaka Demokratîk) ya giştî di 27-28’ê hezîrana 2015’an de li Amedê civîna xwe pêk anî û di vê civînê de geşedanên li cîhanê û Rojava, hilbijartinên 7’ê hezîrana 2015’an û encamên pêvajoya aştî û çareseriyê hatin nirxandin.

Anf Haberleri

PKK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan: Türkiye siyaseti ve devleti Kürt toplumsal iradesinin gerçekleşmiş olan hakikatini görecek mi, görmeyecek mi; Kürt halkına bu kadar yıldır yapılan soykırımları, katliamları mahkum edecek mi, etmeyecek mi?
Ankara’da HDP için anketörlük yapan Merve Temkin (26) ve Mahmut Çelik (38) HDP Genel Merkezi’nin yüz metre ilerisindeki ara sokakta kimliği belirsiz kişilerin bıçaklı saldırısına uğradı.
Yazılı bir açıklama yapan YPG Genel Komutanlığı, Rojava Kürdistanı’nın kantonlarının her yerini DAİŞ çetelerinden temizleme operasyonlarının devam ettiğini belirtti.
Kürdistani bütün çevrelerden Diyarbakır’daki seçim öncesi ve sonrasında meydana gelen olaylara ilişkin öngörü, düşünce ve önerilerini almaya çalıştık.
Diyarbakır bugün çok sessiz. Bu sessizliği arada bir HDP bayrakları ile yolda geçen arabaların korna sesleri bölüyor.
Diyarbakır’da bulunan tüm sivil toplum örgütleri AZC Plaza önünde bir araya gelerek, bombalı saldırının gerçekleştiği alana doğru yürüdü, barış isteği bir kez daha dile getirildi, saldırı yerine karanfiller bırakıldı.
Diyarbakır’da bulunan tüm sivil toplum örgütleri AZC Plaza önünde bir araya gelerek, bombalı saldırının gerçekleştiği alana doğru bir yürüyüş düzenliyor. Yürüyüşün ardından burada bir açıklama yapılacak.
DEHAP’ın kurucu başkanlarından Mehmet Abbasoğlu, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
DTK bünyesinde faaliyet yürüten Sağlık Meclisi, İstasyon Meydanı'nda yaşanan iki ayrı patlamaya ilişkin hastane kayıtlarına göre yaptıkları ilk bilançoyu açıkladı.
HDP Urfa milletvekili adayı Osman Baydemir: Kardeşlik biraz da paylaşmaktır. Bu kentin elektrik enerjisini alıp Bursa’da, İstanbul’da kullanacaksınız ama bu coğrafya elektriksiz olacak. Bunun adı kardeşlik değildir, bunun adı sömürmektir.” dedi.
Araştırmacı-yazar Celîlê Celîl , Amed Kitap Fuarı’nda Folklora Kurdan Dergisinin düzenlediği “Uluslaşmada Folklorun Önemi” konulu söyleşiye katıldı.
HDP Urfa milletvekili adayları Osman Baydemir, Yasin Batan ve Hadle Uğur, merkez Eyyübiye İlçesi’nde esnaf ziyareti gerçekleştirdi, ardından seçim bürosu açılışına katıldı. Adaylara HDP Eyyübiye İlçe Eşbaşkanı Hasan Dürbin de eşlik etti.
Selahattin Demirtaş, "7 Haziran'da sandıklar açıldığında Türkiye rahat bir nefes alacak. HDP çok daha güçlü bir şekilde parlamentoya girerek, tüm halkımız nefes alacak" diyerek, destek çağrısı yaptı.
AZADÎ Hareketi Genel Sekreteri Adem Geverî: Amacımız, seçim sonuçları nasıl olursa olsun hem Kürdistan’da, hem Türkiye’de, hem de Ortadoğu’da barış ve çözüm yanlısı siyaseti sürdürmektir.