Halil Cibranın Nebi eseri Kürtçeye çevrildi
Halil Cibran'ın en ünlü eserlerinden biri olan ve ilk kez 1923 yılında basılan Nebi adlı eseri kürtçeye çevrildi.
Hasan Cemal’in Rojava İzlenimleri-4
Kamışlı’dan sabah erken yola koyulduk, Amude’ye, Cizre Kantonu’nun başkentine doğru.
Altan Tan’dan ayrılma sinyali mi?
Altan Tan, HDP'nin kapsayıcılığı konusunda yaptığı eleştirilerin dikkate alınmaması halinde kendi durumunu gözden geçireceğini söyledi.

Anf Haberleri

Rojava Halk Meclisi (MGRK) Eşbaşkanı Sinem Mihemed, Birleşmiş Milletler (BM)'den üst düzey bir heyetle görüştüklerini belirtti.
Suriye Parlamentosu Başkanı Muhammed El Laham, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 3 Haziran'da yapılacağını açıkladı ve adaylık başvurusu için start verdi.
Abdullah Öcalan’ın çağrısı üzerine Kürdistan ve Avrupa’da Demokratik İslam Kongresi çalışmaları sürüyor
ANF; Suriye'deki "El Ekrad Cephesi"nin karargahında, cephe yetkilileriyle görüştü.
BDP Grup Başkanvekili ve Bingöl Milletvekili İdris Baluken, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Cezaevi’nde Kürtçe’nin Zazaki lehçesinin neden yasaklı olduğunu sordu.
Bir Batı Kürdistan sakini, Sêmalka Sınır Kapısı'ndan geçmek isterken kurşunların hedefi oldu.
Alman Der Spiegel dergisinin Moskova temsilcisi Benjamin Bidder’e göre, Rusya’ya ilişkin 3 senaryo bulunuyor :
Birleşmiş Milletler İklim Konseyi (IPCC) küresel ısınma üzerine hazırladığı raporun üçüncü kısmını dün Almanya’nın başkenti Berlin’de açıkladı
SODES, Kürt bölgesinde Fethullah Gülen Cemaati'nin kurduğu dernek ve vakıflara yıllardır milyonlarca lira değerinde hibe yardımında bulundu.
Türkiye’de AKP ve Güney Kürdistan’da KDP iktidarının Batı Kürdistan sınırlarına kazdığı hendeklere karşı bugün Efrin’de onbinlerce kişinin katıldığı dev bir gösteri düzenlendi.
Ukrayna’nın doğusunda Rusya yanlılarının birçok kentte resmi binaları ele geçirmesi ardından dün Ukrayna birlikleri tarafından geniş çaplı bir operasyon düzenlendi.
KDP’nin resmi internet sayfası ‘kdp.info’ adresinde, Güney-Rojava sınırına kazılan hendeklerle ilgili bir haber yorum yayınlandı.
Goran Hareketi Parlamenteri Heval Kwêstanî, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ı 2014 Nobel Barış Ödülü için aday gösterdi.
Amed’de AB tarafından da desteklenen uluslararası”Anadilde Eğitim” sempozyumu düzenleniyor.
Diğer Haber Başlıkları