Kuzey Kürdistan’da İslami Hareketin Geleceği  ( I )
Kuzey Kürdistan'da bağımsız, halka dayalı, olaylara müdahil, yarına dair ümit veren bir İslami siyasi yapılanmaya ihtiyaç vardır.
Kandil’den YDG-H’ye Eylem Eleştirileri
Kandil'deki PKK yönetiminin etkili isimlerinden Duran Kalkan son günlerde artan otobüs yakma, yol kesme, kepenk kapattırma ve heykel dikme eylemelerini topa tuttuğu yazısında dikkat çeken mesajlar verdi.
Heykel Meselesi ve Yaşanan Olaylar
Çözüm sürecindeki gelişmelerden biri de PKK’nin intibak ve normalleşme sorunudur.

Anf Haberleri

Amed İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli polis Ali Kızıloğlu, merkez Kayapınar ilçesinde kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından tabancayla vuruldu. Ağır yaralanan polis kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
HDP Kürtçe öğretmenlerin atanmaması konusunu meclis gündemine taşıdı. HDP Van Milletvekili Özdal Üçer verdiği soru önergesinde, öğretmenlerin atamaların yapılmamasını protesto amaçlı açlık grevi yapacaklarını da hatırlattı.
Amed Valiliği, "Yasada eş başkanlık adı altında bir kadro yok" diyerek, belediyenin aldığı "Eşbaşkanlar çalışma yönetmeliği" kararının iptali için mahkemeye başvurdu.
Tevî KCD, KADEP, Înîsiyatîfa Azadiyê 11 sazî, partiyên siyasî û rêxistinan, di bin navê ‘Desteya Diyalogê ya Kurd’ de koma xebatê ya hevpar ava kirin.
KCK Yürütme Konseyi Üyesi Sabri Ok, Şengal’de 'tüm dünyaya insanlık dersi veren' PKK’nin ‘terör listesi’nde olmasının büyük haksızlık olduğunu belirtti.
Fransa'da yapılan son kamuoyu araştırmasına göre Fransızların yüzde 52'si Kürt güçlerine silah gönderilmesini destekliyor.
Eğer bütün bunlar doğruysa IŞİD’in arkasında kala kala Türk devleti kalmış oluyor.
Abdullah Gül'ün de son açıklamasıyla Ahmet Davutoğlu'nun başbakanlığa atanması kesinleşmiş oldu.
Türk ordusunun Lice'de Mahsum Korkmaz anıtını yıkmak için halka düzenlediği şiddetli saldırıda ağır yaralanan Mehdi Taşkın isimli bir kişi hayatını kaybetti.
Irak’ta Hollywood filmlerini aratmayan bir hızla kentler, kasabalar düşüyor. Kentlerin ve kasabaların denetimi bazen günlük olarak el değiştiriyor.
Federal Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesûd Barzanî, çetelerden temizlenen Mexmûr'a giderek Kürd güçlerini ziyaret etti.
Amed Büyükşehir Belediyesi, Şêx Seîd (Şeyh Said) ve arkadaşlarının idam edildiği Dağkapı Meydanı'nın ismini Şêx Seîd (Şeyh Said) Meydanı olarak değiştirdi.
Navê Qada Deriyê Çiyê ya Şêx Seîd û hevalên wî lê hatin darvekirin ji aliyê Meclîsa Şaredariya Bajarê Mezin a Amedê ve hate guhertin û bû Qada Şêx Seîd.
KONDA Araştırma ve Danışmanlık Şirketi'nin Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlarını ANF'ye yorumladı.