Saatlerinizi ileri almayı unutmayın!
Türkiye’de saatler bu gece (29 Mart) 03.00’ten itibaren bir saat ileri alınacak.
AZADÎ’den hassasiyet vurgusu ve çağrısı
Hak Adalet ve Hürriyet için Kürdistan İslami Hareketi, "Kürdistan Siyasi Hareketlerine Genel Bakışımız ve Yaklaşımımıza Dair" başlıklı bir basın bildirisi yayınladı.
21 merkezde Kutlu Doğum Anması
Demokratik İslam Kongresi ile Azadi Hareketi, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla 21 merkezde düzenleyecekleri etkinlik takvimini açıkladı.

Anf Haberleri

Sempozyûma di Perwerdeya Zikmakî de Pirzimanî û Hunerê” ya bi armanca gotûbêjkirina wêne, sînema û mûzîka Kurdî û parvekirina tecrûbeyan, tê lidarxistin destpê kir.
HDP İmralı Heyeti ile AKP Hükümeti temsilcileri, çözüm sürecine ilişkin ortak basın toplantısı düzenledi.
Doğu Kürdistan’ın Urmiye kentindeki cezaevinde tutulan siyasi tutsaklardan Saman Nesim, Ali Efşarî ve Habîbullah Efşarî kardeşler İran İslam Cumhuriyeti tarafından idam edildi.
Cemil Bayık, Öcalan’ın; "ben Kürt olduğum için değil, sosyalist olduğum için Kürdistan özgürlük mücadelesini örgütledim" dediğini aktardı.
Demirtaş, "Bugün CHP ve MHP'ye verilen her oy AKP'ye yarıyor. AKP'yi durdurabilecek tek parti HDP kaldı." dedi.
AKP'nin 'İç Güvenlik Paketi'ne tepki gösteren 21 baro, tasarıyla yaşam hakkının ihlal edileceğini, devletin işleyeceği suçlara yasal güvence geleceğini belirtti.
KCK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan, IŞİD saldırıları nedeniyle Kürdistan Bölgesi’nde bulunan gerilla güçlerini geri çekeceklerinin sinyalini verdi.
Ahmet Türk: Bizim ittifak arayışımız sadece seçimlere yönelik değil, ayrıca Kürdler arasında demokratik bir diyaloğun, geleceğin oluşturulması konusunda kendimizi hazırlamamız gerekiyor.
Heyeta ku Hevseroka Giştî ya HDP’ê Fîgen Yuksekdag û Hevserokê Giştî yê DBP’ê Kamûran Yuksek jî di nav de derbasî Herêma Federal a Kurdistanê bû.
Wê ji bo tabelayên gotinên Tirkî bikar nînin, bêhtir bac were standin.
Güney Kerkük cephesinde DAİŞ çeteleri ile yaşanan çatışmalarda yaşamını yitiren peşmerge komutanı Hüseyin Mensur, Güney Kürdistan’ın Xaneqin kentinde yapılan kitlesel bir törenle son yolculuğuna uğurlandı.
KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, Kerkük ve Celewla’da yaşamını yitiren peşmergelerin ailelerine başsağlığında bulundu.
Amed'de aralarında HDP, DBP ve DTK’nın bulunduğu bir heyet genel seçimler öncesi Kürt siyasi parti, hareket ve kuruluşlarını ziyarete başladı.
Osman Baydemir: Bo borandina benda hilbijartinê divê hemû partî û hizbên kurdî xwe bikin yek. Divê nehêlin rey bêne dizîn.
Diğer Haber Başlıkları