Celâl Bayar’ın 1959’da hazırlattığı rapordan [Murat Bardakçı]
Celâl Bayar’ın 1959’da hazırlattığı rapordan [Murat Bardakçı]
5. yıldönümünde Usame Bin Ladin’in mirası
"Dünya'nın en çok aranan teröristi" diye tanımlanan Usame Bin Ladin'in Pakistan'daki bir villada Amerikan komandoları tarafından köşeye sıkıştırılıp, öldürülmesinin bugün beşinci yıl dönümü.
Kürd Sorunuyla İlgili Bazı Konular ve Duruşumuz
Kürdistan’ın jeopolitik konumu, bu coğrafyada çatışmalarla dolu karmaşık tarihsel süreçlerin yaşanmasına neden olmuştur.

Anf Haberleri

Türkiyeli gazeteci - yazar Ergun Babahan, başkanlık sistemiyle, “Kürtler’in Türkiye siyasetinde en az bir 50 yıl daha etkili olmasının önüne geçilmek istendiğini” söyledi.
ABD ve Türkiye arasında son günlerde tek bir örgütün adı dönüp duruyor: PYD.
Kuzey Kürdistan’daki örnekliğe baktığımızda; KCK süreciyle başlayan, halktan ve kamuoyundan gizli bir yapılanma ve illegal bir sözleşme ve örgütlenme modelini görüyoruz.
KCK’nin medya kanadı ANF’de yayınlanan bir haberde, “Barzani IŞİD’e silah sevkiyatı yapmak için ankaraya geldi” denildi. Bu ve benzeri haberler KCK’nin itibarını sıfırlayan türden olarak nitelendiriliyor.
Patlama süphelisi olarak gözaltına alınan Erhan Özel, hakkında medyada yer alan suçlama ve karalamalara cevap verdi.
Kürdistani Partiler Ankara’da Katiamın Yapıldığı Yere Karanfil Bıraktılar
Diyarbakır'da 6-7 Ekim Kobani olaylarında sığındıkları apartmanda öldürülen Yasin Börü ve arkadaşları katledildikleri yerde düzenlenen programla anıldı.
Ben genel seçimlerden sonra AK Partinin HDP'yi ve PKK'yi cezalandıracağını yazdım ve bir iki televizyon programında açıkladım.
ABD Başkanı Obama’nın Türkiye’ye, ‘IŞİD’e karşı savaşı Kürdleri bombalamak için kullanma” dediği belirtildi.
Murat Karayılan, “Türk Ordusu’nun kendileri için “öncelikli hedef olmadığını” söyledi.
BBC ve El Cezire ayarında yayın yapan Güney Kürdistan merkezli Rudaw TV'nin internet sitesi, Türkiye'de iletişimden sorumlu kurum olan TİB'in idari kararıyla erişimi engellendi.
Cumartesi Anneleri 538. buluşmalarında 20 Temmuz 1992 tarihinde kaybedilen Hasan Gülünay’ın akıbetini sordu.
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş: Birlikte çözümler üreteceğiz. Biz buna hazırız. Biz ilkelerimizi koalisyon görüşmelerinde sonuna kadar savunacağız. 3 ilkemiz var; demokrasi, adalet ve barış ilkeleri.. bunları hep söyledik.
İran rejimi, İran sınırından Çaldıran’a geçmek isteyen bir avukatı katletti.