HDP ile İttifak Meselesi ve Azadi Hareketi
AKP gücünün zirvesinde iken Azadi İnisiyatifi 10 Haziran 2012'de Diyarbekir'de ilan edildi.
AK PARTİ VE KÜRDLER
Esasen Kürdler ve Kürd sınavı, Türkiye başta olmak üzere İslam coğrafyası ve Müslümanların geleceğine damgasını vuracaktır.
PKK ve Çocuklarımızı yedirten özyönetim
Yaklaşık 18 bin insanımızın son birkaç gündür can güvenlikleri olmadığı için Şırnak'ı terkettiği yazılıyor.

Anf Haberleri

Ben genel seçimlerden sonra AK Partinin HDP'yi ve PKK'yi cezalandıracağını yazdım ve bir iki televizyon programında açıkladım.
ABD Başkanı Obama’nın Türkiye’ye, ‘IŞİD’e karşı savaşı Kürdleri bombalamak için kullanma” dediği belirtildi.
Heyeta HDP'ê li gundê Zergelê yê ji aliyê balafirên şer ên Tirk ve hat bombebarankirin û 8 welatiyên sivîl lê hatin qetilkirin lêkolîn kir û wiha got: "Bêguman û fikar li gund komkujiyek sivîl pêk hat."
Murat Karayılan, “Türk Ordusu’nun kendileri için “öncelikli hedef olmadığını” söyledi.
KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanlığı “artık ateşkes tutumunun istismar edilmesini kabul etmeyeceğiz” dedi.
AMATEM'in kurucusu ve TBMM Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu üyesi Psikiyatrist Prof. Dr. Mansur Beyazyürek, bağımlıyı tedavi edecek ilaçların yurtdışından bilerek getirilmediğini savundu.
Bu çamurun içinde hasbî İslâmcılığın yaşama şansı olabilir miydi?
1980 yılının Mayıs ve Temmuz aylarında 57 kişinin yaşamını yitirdiği Çorum Katliamı protesto edildi. Eyleme HDP'li milletvekilleri de katıldı.
PKK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan: Türkiye siyaseti ve devleti Kürt toplumsal iradesinin gerçekleşmiş olan hakikatini görecek mi, görmeyecek mi; Kürt halkına bu kadar yıldır yapılan soykırımları, katliamları mahkum edecek mi, etmeyecek mi?
Ankara’da HDP için anketörlük yapan Merve Temkin (26) ve Mahmut Çelik (38) HDP Genel Merkezi’nin yüz metre ilerisindeki ara sokakta kimliği belirsiz kişilerin bıçaklı saldırısına uğradı.
Yazılı bir açıklama yapan YPG Genel Komutanlığı, Rojava Kürdistanı’nın kantonlarının her yerini DAİŞ çetelerinden temizleme operasyonlarının devam ettiğini belirtti.
Kürdistani bütün çevrelerden Diyarbakır’daki seçim öncesi ve sonrasında meydana gelen olaylara ilişkin öngörü, düşünce ve önerilerini almaya çalıştık.
KCK: DDKD ve AZADÎ çevresinin seçim ittifakı yaparak, Nûbihar ve Zehra çevresinin destekleyerek ulusal birliği güçlendiren tutum içinde olmaları da bu seçim başarısında önemli bir rol oynamıştır.
Amed’de silahlı gruplar tarafından öldürülenlerin Özgür Yurttaş Derneği üyeleri Bayram Dağtan, Emin Ensen ve Bayram Özelçi olduğu öğrenildi.